ŞEN, ÇİFTÇİMİZE HAYIRLI OLSUN

Keşan Ziraat Odası ile TEB, “Harman Kart” protokolü imzaladı

ŞEN, ÇİFTÇİMİZE HAYIRLI OLSUN

Keşan Ziraat Odası ile TEB, “Harman Kart” protokolü imzaladı

17 Ocak 2014 Cuma 00:05
ŞEN, ÇİFTÇİMİZE HAYIRLI OLSUN
 Keşan Ziraat Odası ile Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) arasında, çiftçiye 5 ay süre ile özel bir kredi kullanma imkanı sağlayan “TEB Harman Kart” için protokol imzalandı.

Dün saat 11.00 sıralarında Keşan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Toplantı Salonu’nda biraraya gelen Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen  ve Yönetim Kurulu üyeleri  Şaban Gemici, Olcay Karaman,  TEB Keşan Şubesi Müdürü Ayhan Murat Kantarcı, Trakya Bölge Tarım Satış Yöneticisi Çağlayan Özer, Keşan Şubesi Tarım Müşteri İlişkileri Yöneticisi Hüseyin Çamlı ve Keşan Şubesi Tarım Müşteri İlişkileri Yönetici Yardımcısı Kaan Bulut’un katılımıyla, hazırlanan protokol imza altına aldı.

KANTARCI: KARTLAR MASRAFSIZ VE FAİZSİZ

Protokolün imzalanmasından önce basına bilgi veren TEB Keşan Şubesi Müdürü Ayhan Murat Kantarcı, Keşan çiftçisi için çok hayırlı ve faydalı olacak bir projeyi hayata geçireceklerini belirtti. Bu protokol ile Keşan Ziraat Odası üyesi olan çiftçilere 5 ay ödemesiz ve hiç masrafsız “TEB Harman Kart” dağıtacaklarını söyleyen Kantarcı, “Önümüzdeki günlerde sahaya inerek oda üyesi tüm çiftçilerimize ulaşmaya çalışacağız. TEB Harman Kart’ın imkanlarından yararlanmalarını önereceğiz. Çiftçilerimiz onlara vereceğimiz Hasat Kart ile ekim öncesi ihtiyaç duyabilecekleri tüm ihtiyaçlarını karşılayacak. Hiçbir şekilde masraf almadan dağıtacağımız ve 5 ay vadeli olacak olan bu kartlarımız çiftçilerimize hiçbir faiz yükü de getirmeyecek. 5 ay sonra hasat bittiğinde yaptıkları harcama ne ise o miktarı ödeyecekler” diye konuştu.

ŞEN, ÇİFTÇİMİZE HAYIRLI OLSUN

Keşan Ziraat Odası Başkanı Hasan Şen de yaptığı açıklamada “TEB Harman Kart’ın Keşan çiftçisinin yararına olacağına inandıkları için böyle bir protokol imzalamaya karar verdiklerini söyledi. Şen, Ziraat Odası’na üye çiftçi arkadaşlarımız bu karttan alarak tohumdan gübreye ve yeme kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekler ve ödemesini hasat mevsiminde yani 5 ay sonra yapacaklar. Hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

HER ÇİFTÇİYE KENDİ EKONOMİK GÜCÜ KADAR KREDİ VERİLECEK

Banka yetkilileri, Keşan merkez, belde ve köylerde yapılacak saha çalışmalarının ardından dağıtılacak olan TEB Harman Kart’ların her çiftçinin kendi ekonomik gücü ve yeterliliği oranıyla sınırlı olacağını kaydetti. Banka yetkilileri ayrıca bu tür bir protokolün geçtiğimiz yıllarda İpsala’da yürütüldüğünü ve çok başarılı bir şekilde gerçekleştiğini de ifade ettiler.


 

Son Güncelleme: 17.01.2014 00:17
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol