Gaytancıoğlu: “Seninle olmuyor, yönetemiyorsun”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, enflasyonla mücadelenin işleyişine dikkat çekti.

Gaytancıoğlu: “Seninle olmuyor, yönetemiyorsun”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, enflasyonla mücadelenin işleyişine dikkat çekti.

Medya Keşan
Medya Keşan
01 Kasım 2018 Perşembe 10:54
Gaytancıoğlu: “Seninle olmuyor, yönetemiyorsun”

HABER MERKEZİ

Enflasyonu düşürmek için üretimin artırılmasına değinen Gaytancıoğlu, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Rakamlarla en son Yunanistan oynamıştı. Önce enflasyondan sorumlu TÜİK Başkan yardımcısını görevden aldılar, acaba niye? Sonra fiyat indirim sözleri, hal yasası vs kampanyalar başlatıyorlar peki sonra? İşte enflasyon indi diyecekler. Böyle sefillik olmaz, işe yaramaz, McKinsey rezaleti gibi.”

METAL YORGUNUSUN, YÖNETEMİYORSUN

Enflasyonla mücadele önce zam sonra da indirim yapmış gibi davranıldığını söyleyen Gaytancıoğlu, “Enflasyonla mücadelede yeni çare Önce; elektrik ve doğalgaza 3 ayda 3 kez zam yap, sonra, yılsonuna 2 ay kala indirim yapmış gibi davran zam yapma. Daha sonra; üreticiden satıcıya ve vatandaşa kadar herkes fedakârlık yaparken, saray inşaatı devam edecek. Sonuç: Allah Kerim.

Enflasyonla mücadele için şirketler % 10 indirim yapacaklar. Devlet de yılbaşına kadar petrole vb zam yapmayacak, halk alışveriş yapacak. 2 ay sonra yeni yılda zam kıyameti patlayacak. Devlet emrederse % 10 değil % 50’de indirim yapar bizim girişimcimiz ama önce fiyatları yükseltir sonra indirim yapar. Ayrıca yılsonuna kadar elektrik ve doğalgaza zam yok demenin 2 ay sonra bayağı zam var demek olduğunu çok iyi bilir. ‘Verin başkanlığı ekonomi uçar’ dedin, ekonomi çöktü. "Terör biter" dedin, her gün şehit veriyoruz. "Başkanlıkta uyum olacak" dedin, damadınla bile ters düştün. "Daha güçlü oluruz" dedin, sen güçlendin, millet zayıfladı. Sorun sensin AKP Genel Başkanı. Enflasyonla Mücadele Programı komedisi bitti. İndirim kermesi yapmışlar. Bakanlar talimat vermiş... Fiyatlar ve faizler düşecek... Kur dengelenecek. Üretim olmadan enflasyon düşmez. Metal yorgunusun, yönetemiyorsun!” şeklinde konuştu

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol