Uzunköprü Otobüs Terminali’nin temeli atıldı

Uzunköprü Belediyesi tarafından inşa edilecek olan şehirlerarası otobüs terminalinin temel atma töreni, geçtiğimiz perşembe günü yapıldı.

Uzunköprü Otobüs Terminali’nin temeli atıldı

Uzunköprü Belediyesi tarafından inşa edilecek olan şehirlerarası otobüs terminalinin temel atma töreni, geçtiğimiz perşembe günü yapıldı.

Medya Keşan
Medya Keşan
11 Eylül 2021 Cumartesi 08:05
Uzunköprü Otobüs Terminali’nin temeli atıldı

HABER MERKEZİ

Temel atma töreninde konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, “Bugün ilçemiz için milat niteliğinde bir gün. Siz değerli ailem Uzunköprü’me verdiğimiz bir sözü daha yerine getirebilmekten dolayı çok mutluyum” dedi.

“TERMİNAL, PROJELER BÜTÜNÜNÜN BİR PARÇASI”

Temelini atılan yeni terminal projesinin, aslında projeler bütününün bir parçası olduğunu kaydeden Özlem Becan,  “Bu projeler bütünü ise ‘Pazar yeri, terminal ve belediyemize ait hotelin içinde bulunduğu; konum itibariyle ilçemizin en güzel yerlerinden biri olan elli dönümlük belediyemiz arazisinde hayata geçirmek istediğimiz projelerin toplamıdır” şeklinde konuştu.

Becan, temel atma töreninde şu açıklamaları yaptı: “İlk olarak, Çiftlikköy yolunun yapılacağı bilgisini aldıktan sonra Uzunköprü Belediyesi Köy Terminali’ni inşa ettik. Bu sayede köy minibüslerini belli bir düzen dahilinde yeni yerine taşıdık. Bunu yaparken de tek amacımız Uzunköprü esnafını korumaktı. Böylelikle Meriç civarından ve köylerimizden gelen vatandaşlarımız ilçe merkezinden kopmadan, Uzunköprü’müzde rahatlıkla alışveriş yapabiliyorlar. Ardından belediyemize ait otelin tahliye ve yıkım sürecini başlattık. Şu anda da, sondan bir önceki adım olan Uzunköprü Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminalimizin temelini atıyoruz. Uzunköprülülerin bir hayalini daha hayata geçirebilmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Projeler bütünün son adımı olan ‘Pazaryeri ve Hürriyet Meydanı projemizi’ hayata geçirmek için çalışmalarımızın hızla devam ettiğini büyük bir mutluluk içinde sizlerle paylaşmak istiyorum. Türkiye’de ilk ve tek olan Hürriyet Anıtımızın karşısındaki otel ile terminal alanını kaldırdıktan sonra açılacak olan büyük alanı meydana çevireceğiz. ‘Hürriyet Meydanı’ ismini vereceğimiz bu projenin ‘yüreği Atatürk, Cumhuriyet ve hürriyet sevdasıyla atan hemşehrilerimize ve ilçemize çok yakışacağına inanıyorum. Uzunköprü’müze eşit hizmet, eşit büyüme ve eşit kalkınma anlayışı çerçevesinde hizmet ediyoruz. Yeni terminal mevkii itibariyle Atatürk ve Kavak mahallelerimize ekonomik açıdan da katkı sağlayacak. Bu anlamlı günde vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, ‘Uzunköprü Belediyesi Şehirler Arası Otobüs Terminali’nin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol