Taner Aykut:

“Yeni yılda yeni projelerimiz olacak”

Taner Aykut:

“Yeni yılda yeni projelerimiz olacak”

25 Aralık 2013 Çarşamba 11:47
Taner Aykut:
 Keşan Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Taner Aykut,  engellilerin sorunlarının en aza indirilmesi ve toplumsal hayata katılımlarının arttırılması için 2014 yılı için yeni birçok proje geliştirme çabası içinde olduklarını söyledi.

ENGELLİLERİ EDİRNE’YE DERNEK OLARAK BİZ GÖTÜRECEĞİZ

2014 yılında ilk olarak uygulamaya koymayı düşündükleri projenin, rapor almak veya raporunu yenilemek isteyen engellileri Edirne’ye getirip götürmek olacağını ifade eden Aykut,Birçok engellimiz gerek yeni rapor almak için olsun gerekse mevcut raporlarını yenilemek için Edirne’ye gitmek zorunda kalıyorlar. Bu seyahatler ve hastanedeki işlemleri sırasında sıkıntılar yaşadıklarını biliyoruz. İşte önümüzdeki yıl bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için Edirne’ye her ay en az iki sefer ilçemizdeki özel araçlarla servis hizmeti vermeyi düşünüyoruz” dedi.

KETUS YÖNETİMİ VE KAMİL KÖMÜRCÜ İLE GÖRÜŞECEĞİM

Bu projeyi hayata geçirmek için, aracını engellileri de taşıyabilir bir özelliğe kavuşturan Paşayiğitli Kamil Kömürcü ve geçtiğimiz günlerde KETUS firmasını kuran ve aldığı 4 araçtan biri engelliler için olan Keşan Şehir İçi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi yöneticileriyle en kısa süre içinde görüşeceğini belirten Aykut,Sanırım bu görüşmelerden olumlu ve engellileri sevindirecek bir sonuç çıkacak. Biz dernek yönetimi olarak rapor almak isteyen engellilerimiz için her ay en az iki sefer olmak üzere Edirne’ye servis düzenlemek istiyoruz. Giderken de yanlarında mutlaka dernek yönetiminden refakatçiler de olacak.  Edirne’ye gidecek olan engelli vatandaşlarımızın kayıtlarını yapacağız ve her ay için 15 gün arayla belirlenen günlerde servisleri başlatacağız. İnşallah hayırlı bir çalışma olur” diye konuştu.

Son Güncelleme: 25.12.2013 11:48
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol