“Unutulması ve unutturulmaya çalışılması çok ağrıma gidiyor”

Dr. Ali İhsan Çuhacı’yı ölümünün 4. yıl dönümünde sadece Kalfalar unutmadı

“Unutulması ve unutturulmaya çalışılması çok ağrıma gidiyor”

Dr. Ali İhsan Çuhacı’yı ölümünün 4. yıl dönümünde sadece Kalfalar unutmadı

04 Ocak 2013 Cuma 01:37
“Unutulması ve unutturulmaya çalışılması çok ağrıma gidiyor”
 Keşan’a bir yıl içinde iki okul kazandıran hayırsever Dr. Ali İhsan Çuhacı, ölümünün 4. yıldönümünde bir tek Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar tarafından mezarı başında anıldı.

BİZ BU DEĞİLİZ

Saat 15.00 sıralarında Asri Mezarlığa giden Kalfalar, burada Dr. Ali İhsan Çuhacı’nın mezarı başına geçerek dua okudu. Daha sonra basın mensuplarına bir açıklama yapan Kalfalar, “Bu değerli hayırsever insanın unutulması veya unutturulmaya çalışılması çok ağrıma gidiyor. Böyle bir duyarsızlığı anlamış değilim. Türk milletinin karakterinde bulunan vefa duygusu bu değil, biz bu değiliz.” dedi.

“OKUL AİLE BİRLİĞİ, MÜDÜRÜN MEMURU DEĞİLDİR”

Dr. Ali İhsan Çuhacı’nın 1 yıl gibi kısa bir süre içinde Keşan’a iki okul kazandırdığını ve velilerin çocuklarını bu okullara kayıt yaptırmak için gerektiğinde değişik formüller bulmaya çalıştıklarını anlatan Kalfalar,Bu açıklamayı mahalle muhtarı ve Keşan Kent Konseyi başkanı olarak yapıyorum. Oğlunu rahmetlinin yaptırdığı okullara kayıt ettirebilmek için binbir yol arayan velilerin, bugün burada olmalarını beklerdim. Anma ile ilgili olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürü ve aile birliği başkan ve üyeleri ile ayrı ayrı görüştüm. Maalesef görünen sonuç bu! Okul aile birliklerinin okul müdürlerine değil, okul müdürlerinin okul aile birliklerine ihtiyacı vardır. Okul aile birlikleri okul müdürünün memuru değildir. Ama bugün aile birliği, okul müdürünün etkisi altında kalmış, onun memuru gibi davranmıştır. Bu kadar değerli bir insanın ölüm yıldönümünde unutulması ve unutturulmaya çalışılması çok ağrıma gidiyor. “ dedi.

Son Güncelleme: 04.01.2013 01:38
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol