Vatandaş, belediyenin ilgisizliğinden şikayetçi:

“Tıkalı ve eksik yağmur suyu ızgara ve giderlerini 45 gündür yapmadılar”

Vatandaş, belediyenin ilgisizliğinden şikayetçi:

“Tıkalı ve eksik yağmur suyu ızgara ve giderlerini 45 gündür yapmadılar”

21 Aralık 2012 Cuma 02:06
Vatandaş, belediyenin ilgisizliğinden şikayetçi:
Aşağı Zaferiye Mahallesi Alaattin Önen Caddesi sakinlerinden Ahmet Ongun, çevresel etkenler, atılan pislikler ve rüzgarın etkisiyle tıkanan yağmur suyu ızgaraları ve giderlerinin, defalarca bildirmesine rağmen Keşan Belediyesi ekipleri tarafından temizlenmediğini söyledi.

Son zamanlarda yaşanan aşırı yağışlar nedeniyle Alaattin Önen Caddesi’nin ve oradan taşan sularla 20 metre kadar aşağıda bulunan yan yolun sel altında kaldığını anlatan Ongun; “Bu nasıl belediyecilik anlamadım. Belediye’de sanki herkes imparator olmuş da iş yapacak personel kalmamış. Yaklaşık 45 gün içinde belediye yetkililerini telefon ile defalarca arayarak tıkanan ve aynı zamanda üzerindeki ızgaraları eksik olan mazgalları bildirdim. Ayrıca bu bölgedeki su giderlerinin de tıkalı olduğunu söyledim. Ama ne gelen var ne giden. En ufak bir yağmurda bu cadde su altında kalıyor. Taşan yağmur suları, giderler de tıkalı olduğundan sel olup az aşağıda bulunan yan yola taşıyor. Belediyenin bu konuda bu kadar duyarsız davranacağını hiç ummazdım.” dedi.

Mazgallarda bulunan eksik ızgaralara da dikkat çeken ve mazgal demirlerinin de çalınmakta olduğunu kaydeden Ongun: “Mazgalda tam 28 santimi bulan bir aralık var. Bazı yerlerdeki boşluklar da bir bisiklet lastiğinin rahatlıkla girebileceği büyüklükte. Yarın öbür gün birinin başına bir şey gelse, bunun hesabını kim verecek? şeklinde konuştu.

 

Son Güncelleme: 21.12.2012 02:08
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol