Şimdilik müebbete son verildi. Kabineden beklediğim karar çıktı. İyi ki şu internet ortamı var. Akıllı telefon var. İyi ki Keşan Belediyesi var. Keşan Belediyesi iyi ki kendi iletişim ağını kurmuş. Bir anlamda habercilik yapmakta. Yoksa nereden duyacak ve göreceğim şehirler arası yollarda seyahat edenlerin ateşinin ölçüldüğünü. Pazaryerinde ıslak mendil dağıtıldığını, devletin dairesinde canlı yayınla maske verildiğini.

Bando önünde başkan. Keşan’ın caddelerini görme fırsatını veriyor bana. 3 aya yakın süredir evdeyim. PTT’nin önünü görüyorum, Helvacıoğlu rahatsız. Karmaşanın giderilmesi için güvenlik görevlilerine emir komuta etmiyor! Yardım istiyor.

Edirne ve birçok CHP’li belediye suyu yarı yarıya düşürdü. İndirime gitti. Salgın döneminde su tüketimi fazla. AKP’li Keşan Belediyesi böyle bir uygulamaya gitmedi. CHP’li belediye meclisi üyelerinden de olağanüstü toplantıda böyle bir öneri gelmedi. Ne de olsa halkçılar! Halkın sıkıntılarına biganeler.

Evde olduğum için ben mi duymuyorum. Her türlü açıklamayı belediye başkanı yapıyor. Hükümetin temsilcisi olan kaymakamdan açıklama yok. Aynı soruyu İYİ Parti’de sordu. 

İstediğiniz kadar ses çıkarın vatandaşın ekonomisine katkı yapan uygulama yok. Yani işsizlerin, işlerini kaybedenlerin. Günlük yevmiye ile evlerinin ihtiyaçlarını çekip çevirenlerin. Bu genel politika ile ilgili bir durum deyip sıvışamazsınız.

Borç ertelemeyi aşamadı Keşan Belediyesi. Kira, su ve diğer borçları ertelemek geçici bir çözüm. Yeni normalde bu insanların yoksullukları giderilmiş olmayacak. Caddelerde, sokaklarda çıkartılan sesler ve anonslara şunu söylemek isterim. Tavuk örneği ne kadar ses çıkarırsanız çıkarın yapacağı tek yumurtadır. 

Bakalım yeni normalde neler göreceğiz. Neler yaşayacağız. Yapılacak yeni aktiviteler neler olacak. Belediye hizmetlerinde özellikle çöp konusunda yakınmalar oldu. bu konu ilerleyen günlerde çözüme kavuşturulacak mı? insanların evde kalmalarını bu soruna mazeret gerekçesi olarak göstermek ne denli geçerli ve gerçekçi.

Tahsilat sıkıntısından ötürü belediyenin gelirleri gerilemiş durumda. nerede merkezi yönetim? Vatandaşa iban veriyor. Bir yıl geçti. Keşan takım elbiseyi giydi. Takım elbiseden yeteri kadar yararlanamadı.  Yoksa Ankara, Keşan’daki takım elbiseyi görmek istemiyor mu? 

Sayın başkan kendi özel ve belediye sosyal medyalarından ortak bilgilendirmelerine hızla devam ediyor. bunlara yetişip not almak, zamanı geldiğinde değerlendirme yapmak gerek. 

Corona sürecinde belediye mi hareketteydi? Yoksa başkan Helvacıoğlu mu?  yanıt bulmak zor gibi. Hızına yetişmek olanaksız. İzlemekte zorluk çekiyoruz. Her etkinlikte konuya ilişkin kurum görevlisinin yanında. Her konuda konuşuyor. Yeni normalde bakalım farklı neler göreceğiz. 

Bende evde kaldığımdan kıskandım mı ne başkanı? Ne dersiniz?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol