“Küçük Konya” olacağız hayırlısıyla!...

 

Geçtiğimiz hafta cumartesi günü gerçekleşen kahvaltılı toplantı, hem katılanlar hem de konuşulanlar açısından oldukça ilgi çekiciydi.

Katılanlar ilgi çekici, çünkü misafirlerimiz taa Konya’dan kalkıp gelmişler. Öyle az - maz değil, elli kişi gelmişler. Duymuşlar ki Keşan diye bir yer var. O yer de “tarım, hayvancılık ve turizm” alanlarında yatırıma açık bir yer. “Ulaşım avantajı, coğrafi konum avantajı” var. Sayın Müezzinoğlu’nun deyimiyle, “herşey var”, olmayan şey, yatırımcı işadamı ve işadamlarını organize edecek bir belediye başkanı!..

Nitekim bölgeye yatırımların konuşulduğu bir toplantıda kaymakam var, bir partinin milletvekili var, Keşan TSO Başkanı,  Ticaret Borsası Başkanı, Ziraat Odası Başkanı ve birkaç da işadamı var ama Keşan Belediye Başkanı yok. Neden yok? Neden olmadığını da sayın Müezzinoğlu “Keşan’da bir helva yapma sorunu var. Onu da Helvacıoğlu çözecek” diyerek aslında izah etmiş oluyor. Keşan’ın geleceği böylece netliğe kavuşmuş oluyor.

Sayın Kaymakamımızın perspektifleri temelinde, Sayın AKP Milletvekili Müezzinoğlu öncülüğünde, çok değerli Konyalı iş adamlarının yatırımcı gücüyle, müstakbel belediye başkanımız Sayın Helvacıoğlu’nun birleştici sinerjisiyle, Keşan, gelecek bir zamanda “Küçük Konya” olacak inşallah!..

Türkiye’nin en büyük coğrafi illerinden, AKP’nin kalesi Konya’da yatırım yapacak kârlı bir alan kalmamış anlaşılan. Bu nedenle, CHP’nin kalesi, küçük ama değerli Keşan’ımız iştah kabartmakta. Bir dönem Türkiye nasıl “Küçük Amerika” olduysa, Keşan’ın “Küçük Konya” olma hamlesinin ilk adımları atıldı hayırlısıyla!.. Plan-program yapıldı ama bir eksik var burada, o da Keşan Halkı!..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol