Anıl Çakır’dan Belediye Başkanının sosyal medya fenomeniyle şovuna eleştiri:

1 Nisan 2024’ten itibaren epey vaktiniz olacak video çekmek için”

ERDOĞAN DEMİR

İlçe Başkanı Çakır, Belediye Başkanı Helvacıoğlu’nun YouTuber olmaya epey hevesli olduğunu belirterek, “1 Nisan 2024’ten itibaren epey vaktiniz olacak video çekmek için. Lakin sosyal medya fenomenlerine çok özenmeyin. Çünkü son günlerde durumları malum (!)” dedi. İlçe Başkanı Çakır, Helvacıoğlu’nun makam arabasına alarak turladığı sosyal medya fenomeninin Keşan’la nasıl bir ilgisi olduğuna anlam veremediklerini söyleyerek, “Bu adama yaptığı çalışmalar hakkında brifing verdi. Gönül isterdi ki Sayın başkan halkın oylarıyla seçilmiş ve mahallelerinde halkın temsilcileri olan mahalle muhtarlarımızla bu geziyi yapsaydı ve sorunları yerinde inceleseydi. Geçmiş dönemde görev yapmış başkanımıza ve onun çalışma arkadaşlarına ucuz ithamlarda bulunurken beş yıldır hiçbir büyük projeyi hayata geçirememiş olmanın vermiş olduğu üzüntüyü gizleme çabası içerisinde olduğunu gördük.” ifadelerini kullandı.  

“GEÇMİŞ DÖNEMDE GÖREV YAPMIŞ BAŞKANIMIZA UCUZ İTHAMLARDA BULUNDUN”

İlçe Başkanı Çakır, Keşan Belediye Başkanının yine sosyal medya şovuna şahit olduklarını kaydederek açıklamasına şöyle başladı: “Hafta sonu Keşan Belediye Başkanının yine sosyal medya şovlarından birine şahit olduk. Yayınlanan bu görüntüleri büyük bir üzüntüyle izledik Keşan halkı olarak.  Keşan Belediye Başkanı Sayın Helvacıoğlu, makam aracına aldığı bir sosyal medya fenomeni ile Keşan sokaklarını turladı ve Keşan’la ne ilgisi olduğuna anlam veremediğimiz bu adama yaptığı çalışmalar hakkında brifing verdi. Gönül isterdi ki Sayın başkan halkın oylarıyla seçilmiş ve mahallelerinde halkın temsilcileri olan mahalle muhtarlarımızla bu geziyi yapsaydı ve sorunları yerinde inceleseydi, çözüm önerilerini yerinde dinleseydi, halkın taleplerine yerinde kulak verseydi. Geçmiş dönemde görev yapmış başkanımıza ve onun çalışma arkadaşlarına ucuz ithamlarda bulunurken beş yıldır hiçbir büyük projeyi hayata geçirememiş olmanın vermiş olduğu üzüntüyü gizleme çabası içerisinde olduğunu gördük.

Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Alan Başkanlığını değerlendirdi Keşan Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Alan Başkanlığını değerlendirdi

“KEŞKE BİR TEPSİ ÇAY ALIP DAĞITSAYDINIZ DA ESKİ GÜNLERİ YÂD ETSEYDİNİZ”

Helvacıoğlu’na sorular yönelten İlçe Başkanı Çakır, açıklamasına şöyle devam etti: “Sayın başkana sormak istiyorum ettiği küfürlerle sosyal medyada ün yapmış bir sosyal medya fenomeni getirmek kimin fikriydi? Daha önce bu adamı su işleri müdürü yapmıştın bir videoda, şimdi yanında brifing verdiğin bir amir olarak gezdiriyorsun. Sizin vizyonunuz bu kadar mı? Bu sosyal medya fenomeni sizinle beraber yaptığı bu çalışmalardan para aldı mı? Aldıysa kaç para ödediniz? Belediyenin gerçekten böyle bir reklama ihtiyacı var mıydı? Sizin önceliğiniz böyle sosyal medya şovları mı? Brifing verdiğiniz amiriniz olarak görülen sosyal medya fenomenine son açıklanan Sayıştay raporundan bahsettiniz mi? Sizin şehir turu attığınız saatlerde pazar kurulmuştu. Keşke bir tepsi çay alıp dağıtsaydınız da eski günleri yâd etseydiniz. Verip de tutamadığınız sözlerden bahsettiniz mi sosyal medya fenomeni arkadaşınıza? Belediyeye iş yapan insanlar paralarını alamıyormuş, bu yüzden de iş yapmak istemiyorlarmış. Bunlarla ilgili de bir video gelir mi?

“ANLADIĞIM KADARIYLA YOUTUBER OLMAYA EPEY HEVESLİSİNİZ”

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Sayın başkan, 5 yılı saz çalarak, video çekerek geçirdiniz. Sosyal medyada epey takipçiniz oldu. Anladığım kadarıyla YouTuber olmaya epey heveslisiniz. 1 Nisan 2024’ten itibaren epey vaktiniz olacak video çekmek için. Lakin sosyal medya fenomenlerine çok özenmeyin. Çünkü son günlerde durumları malum (!)”

Editör: BÜLENT SAYLAM