Önümüzdeki 10 yılda araç satışlarının yüzde 50’den fazlası elektrikli araçlar olacak Önümüzdeki 10 yılda araç satışlarının yüzde 50’den fazlası elektrikli araçlar olacak

HABER MERKEZİ

Keşan Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Başkanı Mutlu Gezer ile Keşan Dülgerler İnşaat Sanatkârları Elektrik Tesisatçıları Esnaf Odası Ertuğrul İlman, 2024 yılında esnaf ve sanatkarların başlıca beklentileri ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle; “BAĞKUR’lu esnaf ve sanatkarlarımızın 9000 olan prim günü sayısının 7200 güne düşürülerek eşitleme müjdesi hayata geçirilmelidir. Vergi kaydı olan fakat BAĞKUR’a kaydı bulunmayan esnafımızın da emekli olabilmesinin önü açılmalıdır. Staj mağdurlarının staj dönemi emekliliğe sayılmalı. Sigorta primlerini düzenli ödeyen esnafa verilen devlet desteğinin oranı 2024’te arttırılmalı. BAĞKUR emekli aylıklarına düzenleme yapılarak emekli esnafımız rahatlatılmalı. Yeni yılda kamu ve özel bankalar artık harekete geçerek esnafımıza düşük faizli ve uzun vadeli kredi imkanları sağlamalıdır. Esnafımızın kullandığı pos cihazı komisyon oranlarına mutlaka tavan fiyat uygulaması getirilmelidir. Ayrıca yeni yılda esnafımızın korunması ve enflasyonla mücadele edilmesi için perakende yasasındaki değişiklik çalışması mutlaka neticeye vardırılmalı.

Editör: BÜLENT SAYLAM