BÜLENT SAYLAM

Durmaz, SOL Parti milletvekili adaylarının 21 yıllık iktidara karşı direniş devrimcilerden oluştuğunu belirterek “SOL Parti, kadınların siyasete katılımı için kadınlara yüzde 30 kota uygulayan bir siyasi partidir. Listelerimizin yüzde 33’ü tarikat karanlığına laiklik için direnmiş, sokakları mücadeleyle doldurmuş kadın adaylardan oluşmaktadır” dedi.

SOL Parti’nin 81 ilde 600 milletvekili adayı ile pusulada olacağını hatırlatan Durmaz açıklamasına şöyle başladı:  “SOL Parti’nin tüm adayları mücadelenin içinden geliyor, tamamı 21 yıldır AKP iktidarına karşı direnmiş devrimcilerden oluşuyor. SOL Parti’nin adayları arasında ırkçı, mezhepçi, hırsız, şiddet yanlısı hiç kimse yok! SOL Parti’nin tüm adayları temiz, dürüst, kararlı; eşitlikten, özgürlükten, bir arada yaşamdan, toplumsal cinsiyet eşitliğinden, ekolojik bir dünyadan yana insanlar.

SOL Parti’nin tüm adayları mücadeleden geliyor; yarın da mücadele etmeye devam edecekler.
SOL Parti’nin adayları eğitimin ve sağlığın ücretsiz olması, satılan tüm varlıklarımızın geri alınması, ülkemizdeki NATO ve ABD varlığının sona ermesi, toprağımızın ve doğamızın yağmacı şirket saldırısından kurtulması için mücadeleye söz veren, yarının güvencesi olacak insanlar.

SOL’DA KADINLAR VAR

Yüzde 30 kota uygulana bir parti olduklarını kaydeden Durmaz, açıklamasına şöyle devam etti: “SOL Parti, kadınların siyasete katılımı için kadınlara yüzde 30 kota uygulayan bir siyasi partidir. Milletvekili listelerimiz de buna uygun olarak belirlenmiş, listelerimizin yüzde 33’ü tarikat karanlığına laiklik için direnmiş, sokakları mücadeleyle doldurmuş kadın adaylardan oluşmaktadır. 32 ilde listelerimizin birinci sırasında kadınlar yer alıyor. Ankara ve İstanbul’da adaylarımızın yüzde 50’si kadınlardan oluşuyor.

AYDIN’DA ADAYLARIMIZIN TAMAMI KADIN

Adana, Mersin, Artvin, Rize, Kocaeli, Eskişehir, Muğla, Samsun, Düzce, Nevşehir, Kilis, Iğdır, Ardahan, Sinop illerinde ise adaylarımızın yüzde 50’den fazlası kadın. Türkiye’de 89 yıldır hiç kadın milletvekili çıkarmayan 20 ilin, 18’inde kadın adaylarımızla seçim pusulasındayız.”

SOL’DA GENÇLER VAR

SOL Parti’nin, gençlerin siyasete kendi sözüyle katılımını en çok önemseyen parti olduğunu belirten Durmaz, “Gençler adına konuşan siyasetin yerine gençliğin kendi sözüyle siyasete katıldığı bir anlayışla milletvekili listelerimiz oluşturulmuştur. Hakları ve geleceği için mücadele eden işçi, işsiz, öğrenci gençler (18-35) listemizin dörtte birini oluşturmuştur. Genç adaylarımızın yüzde 20’si diplomalı genç işsizlerden oluşmaktadır. Geleceksizliğe mahkûm edilen, yurt dışına gitme yolları aramaya mecbur bırakılan gençler SOL Parti listelerinde mücadeleye devam ediyor. Her on adaydan birisi üniversite öğrencisi. Parasız eğitim mücadelesi yürüten üniversite öğrencileri pop siyasetin izleyicisi değil, kendi geleceklerinin tayin edicisi olmak için bir adım öne çıkıp SOL Parti listelerine adlarını yazdırdı. 

SOL’DA DAYANIŞMA VAR

Durmaz, SOL Parti’nin, deprem sonrasında dayanışma faaliyetlerini Hatay, Malatya ve Gaziantep’te yoğunlaştırdığını kaydederek açıklamasına şöyle devam etti: “Bu listedeki adaylarımızın tümü dayanışmanın adayları. Suçluları güvence altına almak için oluşturulan milletvekili listelerinin karşısında, onlarla mücadeleyi seçen adaylarımız var. Kadim şehirlerimizin yağmalanmasına hayır diyen yıkıntının içinde umut ışığı olan yürekli devrimciler SOL’un dayanışma çağrısını büyütmek için pusulada olacak.”

Nasıl bir ülke istiyorsak öyle adaylarla mücadele edeceğiz.

SOL Parti Keşan İlçe Başkanı Ali Erol Durmaz açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Dayanışmanın, paylaşmanın, sevginin, mücadelenin, direnişin, eşitliğin, kardeşliğin, özgürlüğün partisi olan SOL Parti bu seçimde de bu değerlerin taşıyıcısı olan devrimci adayları ile mücadeleye devam edecektir.

Emekçiler, ezilenler, gençler, kadınlar tüm yurtsever halkımız gönül rahatlığıyla bu listelere oy atabilir. Bu oylar yarının mücadelesine umut, dayanışmaya güç, değişime güvencedir.

SOL’a verilen oy mücadeleyedir!
SOL’a verilen oy direnişedir!
SOL’a verilen oy dayanışmadır!
SOL’a verilen oy eşitliğedir, özgürlüğedir, bağımsızlığadır, laikliğedir, barışadır, kardeşliğedir! 

14 Mayıs’ta ‘kara’ bir sayfayı hep birlikte kapatacağız, ‘gri’ bir sayfa açılacak. Beyaz bir sayfa açmak için ise mücadele devam edecek. SOL Parti beyaz bir sayfayı açmak için mücadeleyi büyütecek. Sen de parlamento seçimlerinde eskimiş düzenin eskimiş yüzlerine değil SOL’un adaylarına oy ver, SOL Parti’ye oy ver!”