İlçe Başkanı Anıl Çakır

“Bu insanlar Cumhuriyet Halk Partisine 

oy verdikleri için mi cezalandırılıyor?”

ERDOĞAN DEMİR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır ile yönetim kurulu üyeleri, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği ile 28 Mayıs 2. Tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na %97 oranında oy veren Keşan’a bağlı Pırnarköy’ü ziyaret etti. Pırnarköy halkına hem teşekkür hem de sorunlarını dinleme ziyareti olduğunu belirten İlçe Başkanı Anıl Çakır, “Pırnarköy’ümüz yıllardır Cumhuriyet Halk Partisine desteğini esirgemiyor, onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu gece hem teşekkür etmek için geldik hem de sorunlarını dinlemek ve çözüm için gerekli mercilerle iletişim haline geçeceğimizin sözünü verdik” dedi.

İLÇE BAŞKANI ÇAKIR: ŞAMPİYON PIRNARKÖY

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır ile yönetim kurulu üyeleri, 5 Eylül 2023 Salı gecesi Keşan’a bağlı Pırnarköy’ü ziyaret etti. Pırnarköy halkının sıcak ilgisi ile karşılanan İlçe Başkanı Anıl Çakır ile yönetim kurulu üyeleri, ziyarette halkın sorunlarını dinledi. İlçe Başkanı Anıl Çakır, seçimlerde verdikleri üstün destekten dolayı Şampiyon Pırnarköy’e teşekkür etti.

Pırnarköy halkı ile yapılan görüşmeler sonrasında şu sorunlar öne çıktı.

SU SORUNU

Köylüler, Pırnarköy’de yeni açılan kuyunun bağlantı borularının tamamlanmamasından dolayı mevcut su kaynağının idareli kullanmak zorunda olduklarını söyledi. Sabah ve akşam olmak üzere 1’er saat su verildiği bu noktada hem insani anlamda ihtiyaç olan suyun hem de küçük ve büyükbaş hayvanlara verilen suyun yetersiz olduğu dile getirildi. Su sorunun acilen çözülmesi gerektiği de Pırnarköy halkı tarafından CHP heyetine aktarıldı. 

MALİYETLER ARTTI

Tarımla uğraşan Pırnarköy halkı, mazot, gübre, ilaç fiyatlarındaki enflasyon ile üretimde zorlandıklarını dile getirdi. Konuyla ilgili bir çiftçi maliyetlerle ilgili şu hesabı yaptı: “1 LT mazot ve 1kg gübre için 10 kg buğday verilmesi lazım. Diğer maliyetler yok daha. Bütün çiftçiler zor durumda.”

TELEFON VE İNTERNET SORUNU

Mobil hatların çekmediği, sabit internet hatlarının da verimli olmadığını dile getiren Pırnarköylüler, bu yüzden iletişim anlamında zorluk çektiklerini söylediler. Kredi kartı çekemediğini de ekleyen bir esnaf, aynı zamanda acil durumlarda mobil hatların çalışmadığını büyük sıkıntı yaşadıklarını da kaydettiler. Tarlada, evde acil bir durum olduğunda kimseyi arayamadıklarını bu sorunun bir an önce çözülmesini de eklediler.

YOL SORUNU

Yolun da bozuk olduğunu hatırlatan Pırnarköylüler, Çamlıca Gökçetepe arasına beton yol atıldı, köylerine de bakım yapılmasını, yetkililerin acilen yolun durumunu düzeltmesini istediler.

BU İNSANLAR CUMHURİYET HALK PARTİSİN OY VERDİKLERİ İÇİN Mİ CEZALANDIRILIYOR?

Pırnarköy halkının sorunlarını dinledikten sonra kısa bir açıklama yapan CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, “Bize %97 oyla destek veren şampiyon Pırnarköyümüzü ziyaret ettik. Onların sorunlarını dinledik. Cumhuriyetimizin 100. Yılında su sorunu yaşanan köylerin olmasının çok acı. Yıllardır Pırnarköye gidiyoruz, yolları hala bozuk. Bu insanlar Cumhuriyet Halk Partisine oy verdikleri için mi cezalandırılıyorlar? 21. Yüzyılda Pırnarköy’de mobil hatlar çekmiyor. İnternet yok. Koca koca firmalar reklamda her yerde hatlarının çektiğini söylüyorlar. O firmaların yetkileri gelsinler Pırnarköy’de kendi telefonlarıyla bir görüşme yapsınlar bakalım görüşebiliyorlar mı? Dijital çağa geçtik ama buradaki gençler internetsiz. Sabit internetten bağlanmaya çalışıyorlar. Pırnarköy’de üniversiteyi kazanan gençlerle beraber olduk. Gençlerimiz ümitsiz, yurt bulamadıklarını, özel yurtların da çok pahalı olduğunu dile getirdiler. Çiftçilikle uğraşan aileler bu yıl çok zarar ettikleri için üniversiteye yollayacaklardı evlatlarının masrafları yüzünden sevinemediklerini dile getirdiler. Çiftçilik yapılmayacak hale getirilmiş, maliyetler almış başını gitmiş. Bu düzene hep beraber ‘dur’ demeliyiz. Sesimizi çıkarmalıyız.” dedi.