BÜLENT SAYLAM

Harmanlı, temizlik malzemelerinden gıda maddelerine kadar fiyatları düşmeyen birçok tüketim malzemesi olduğunu ve bu durumun üzüntü verici olduğunu belirtti.

Ancak Harmanlı, umutsuzluğa kapılmak yerine önümüzdeki seçimlerde yapacağımız tercihin önemli olduğunu söyledi. DEVA Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP ile birlikte Türkiye için zenginlik, adalet ve yeni bir umut getireceğine inandığını belirtti.

Harmanlı, konuyla ilgili olarak açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizi bölgemizin en güçlü ekonomisi yapacağız. Değerli dostlarımız, Milliyetçi arkadaşlarımız, zamanında AK Parti’ye gönül vermiş kardeşlerim; Maalesef ki ülkemizde fiyatı düşen neredeyse tek bir tüketim maddesi yok. Bunu hepimiz duyuyoruz, görüyoruz, yaşıyoruz da. Temizlik ve hijyen malzemelerinden tutun çocuk bezine, ayakkabıdan pantolona, un, yağ, tuz, şeker, bakliyat grubu, yaş sebze ve meyveye, gübresi, tohumu, ilacı, defteri, kitabı, kalemi, araç kaskolarımızı, traktörlerimizin bakım masraflarını bile yaptıramayacak hale geldik... Tek düşen bir şey varsa üzülerek söylüyorum ki, cebimizdeki paranın alım gücü. Yazık değil mi?

Önümüzde iki temel tercih var: Ya şu andaki ekonomik durumumuz ve alım gücümüzün daha da kötüleşerek devam etmesi ya da Türkiye için, Milletimiz için yeni bir nefes, yeni bir ümit, zenginlik ve adalet…

Bizim huzur, adalet, zenginlik tercihimizin altında yazan isimler;

Birinci sandıkta Cumhurbaşkanı adayımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu.

İkinci sandıkta da DEVA için, Ülkemiz ve Milletimiz için Cumhuriyet Halk Partisi.

Değişim için, kaybedeni olmayan bir zafer için oy vereceksiniz. Biz buradayız. Sizleri de seçimin şafağında aramıza bekliyoruz. Bu büyük yürüyüşte hep beraber olacağız. Endişeye mahal yok! Biz Türkiye’yi bir tarafın kazandığı, öbür tarafın kaybettiği bir ülke olarak görmüyoruz. Enflasyonu indireceğiz! Yoksulluğu bitireceğiz ülkemizde! Nasıl ki 2001-2002 krizinden sonra refahı yaşadıysak, nasıl ki 2009 krizinden sonra güçlenip ayağa kalktıysak, bu krizden de hep beraber çıkacağız ve çok daha iyisini yapacağız. Adaletle yapacağız. Hukukla yapacağız. Ortak akılla yapacağız. Beraberce yapacağız.

Endişeye mahal yok! Çözüm bizde. Adaleti getireceğiz. Hakkı düştüğü yerden kaldıracağız. Enflasyonu tek haneye indireceğiz. Mutlak yoksulluk bir dönem nasıl sıfırlandıysa, yine aynısını

gerçekleştireceğiz. Türkiye’yi mutlu insanların ülkesi yapacağız. Türkiye’yi huzurun, güvenin, özgürlüğün, zenginliğin ülkesi yapacağız. 

İnatla geçmişin hatalarıyla yaşamaya devam etmeyeceğiz. Umutla yarınlara bakacağız.

Nasıl bir Türkiye istediğimize hep birlikte karar vereceğiz.”