“Öbek Projesi” ile Cumhuriyet Halk Partisi, 2023 milletvekili seçimlerinde ülke genelinde oy oranını yüzde 30-35 bandına çıkarmayı hedefleyerek kararsız seçmenlerde yoğunlaşacak çalışma kapsamında masa başından kalkılıp evler ve iş yerler ziyaretleri yapılarak sahaya sokağa inilmekte, birebir yüz yüze görüşmeler yapılarak CHP’nin hedef ve misyonu kararsız seçmenlere anlatılmaktadır. 

CHP Öbek Örgütlenme sorumluları, ev ve iş yeri ziyaretlerinin ardından öbek.chp.org.tr adresi üzerinden vatandaşlık numaraları ve şifreleriyle oluşturulan sisteme erişim sağlayarak yapılan çalışmaları kaydetmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu, il ve ilçe başkanlarının sorumlu oldukları bu çalışmaların verilerini, boyut ve performans değerlendirmelerini bu sistem üzerinden rahatlıkla inceleyebilmektedir. 

Önümüzdeki seçimlerle ilgili yaşadığımız kritik süreç gösteriyor ki milletvekili adaylarının belirlenmesi yöntemi olasılıkla sandık dışındaki seçeneklerin uygulanacağıdır.

Dolayısıyla Keşan’dan milletvekili aday adayı olacak üyelerimizin, bulundukları alanda öbek çalışmalarına katılıp katılmadığı, merkezî karara uyulup uyulmadığı ve seçim çalışmalarında kişisel çıkar yerine Partinin genel çıkarlarına yönelik katkı sağlanıp sağlanmadığı, Sayın Kılıçdaroğlu’nun takip, gözlem ve kararı ile gerçekleşecektir.

Edirne ve ilçeleri arasında Öbek çalışmasında en aktif çalışan ilçe Uzunköprü gözükmektedir. Neredeyse hiç çalışmayan ilçenin neresi olduğunu da siz tahmin edin.

Öbek çalışmasını aksatan ve yeterli özveriyi göstermeyen ilçenin yöneticisinin daha üst görevlere aday olmayı düşündüğü biliniyor. Bu durumda “Yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır” diyebilir miyiz?

Sayın Kılıçdaroğlu bu konudaki düşünce ve beklentilerini paylaşmıştı. Parti içindeki herkes “Ben ne olacağım?” sorusunu soruyor. Ana amaç partiyi iktidara taşımak değil de partide koltuk kapmak, nasıl belediye başkanı, nasıl milletvekili olunur derdine düşülmüş desek yerinde olur. Bu sebeple CHP’nin ivedilikle bir dava partisine dönüşmesi kanaatindeyim. Bu doğrultuda: “Bize davasını koruyan, her türlü saldırıya karşı koyacak ideolojik donanıma sahip, parti disiplininden kopmayacak inançlı dava adamı lazım” demişti Kılıçdaroğlu

Tüm üyelerimizi kucaklayan örgütlü bir organizasyonla mahallelere, caddelere, sokaklara, sitelere, evlere, fabrika ve iş yerlerine gidilerek halk ve seçmenler ziyaret edilmeli, genel merkezi çalışmalara ve belirlenen hedefe olabilecek en güçlü katkı sunulmalıdır.

Tüm CHP üyelerinin tartışmasız tek adayı özverili yöneticiliği, kararlı, mücadeleci ve dürüst kişiliği, cesur ve korkusuz hamleleriyle güncel siyasetin gündemini belirlemesiyle 6’lı Masa’nın da adayı ve ortak adayda birleşerek tüm muhalefetin de adayı olarak seçimlere girmek, sayın Kılıçdaroğlu’na anasının ak sütü gibi helaldir. Güneşli günleri görmek için, motorları maviliklere sürecek adaydır.