HABER MERKEZİ

Etkinlik davetiyelerinin dernek biriminden temin edileceği bildirilirken, ADD Keşan Şubesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Cumhuriyet; Atatürk’ün çizdiği çağdaş, uygarlık yoludur. Cumhuriyet sarayın sefasının, halkın cefasının son bulmasıdır. Türklüğün gururu hürriyetin sonsuzluğudur Cumhuriyet.

Cumhuriyet, “Geldikleri gibi giderler,” diyebilecek bir kararlılığa ve inanca sahip olmaktır.

Atatürk gibi olmak, Atatürk gibi düşünmektir. Cumhuriyet, yoksulluğu, geri kalmışlığı ve cehaleti kabul etmemek, tüm dünyaya Türk’ün gücünü yeniden göstermektir.

Cumhuriyet alın teridir, gözyaşıdır, emektir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal  Atatürk “Cumhuriyeti biz kurduk O’nu yüceltecek ve koruyacak sizsiniz. “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Bütün ümidim gençliktedir” diyerek  istiklalimizi ve istikbalimizi gençlere emanet  etmiştir. Bize bu toprakları vatan yapan, ulus kimliği, Türk kimliğini kazandıran ve aydınlık bir Cumhuriyet armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, şehitlerimize ve geleceğimiz olan çocuklarımıza çok borcumuz var. Cumhuriyetin bir fazilet olduğunu biliyoruz. Umudumuzu yitirmeden Atatürk’ün başlattığı  çağdaş ve aydınlık Türkiye’yi yaşatmak ve yüceltmek adına ilke ve devrimlerinin ışığında hiç durmadan yürüyeceğimize ant içiyoruz. Atatürk’ün En Büyük Eserim dediği Cumhuriyetimizin 99.Yılını kutluyor ve manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz. Ne mutlu Türk’üm diyene. Yaşasın Cumhuriyet.”   İşte bu sebeple, Cumhuriyet, bizlere korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması için bırakılmış bir emanettir. Emanetimize sahip çıkmanın en güzel yolu ise çalışmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktır. Atatürkçü Düşünce Derneği Keşan Şubesi olarak bizler de Atatürk’ün emanetini yüceltecek gençlere sahip çıkmak, yol göstermek için düzenlediğimiz kahvaltı etkinliğinde 30 Ekim 2022 Pazar günü tüm Atatürk sevdalılarını aramızda görmek istiyoruz.”