Bezbaş: “Bu çocuklar Atatürk’ün hayal ettiği çocuklar”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dün tüm yurtta olduğu gibi Keşan’da coşkuyla kutlandı. Aden Koleji’ndeki kutlamalarda gerek öğrencilerin coşkusu gerekse öğretmen ve idarecilerin başarısı, veliler tarafından büyük beğeni topladı.

Aden Koleji’nin bahçesinde düzenlenen kutlama programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okul Müdürü Ahmet Altın’ın öğrenci ve velileri selamlamasıyla süren programda, Aden Koleji Kurucu Temsilcisi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mustafa Bezbaş, bir konuşma yaptı.

Konuşmasına velilere “hoş geldiniz” diyerek Bezbaş; “Bugün burada hava muhalefeti nedeniyle onlarca kararsızlıktan sonra tam gününde ve tam zamanında ve iyi niyetimizin karşılığı gün ışında, Atatürk’ün izinde hiç sağ sola sapmadan 30 yıldır insan yetiştiriyoruz. Atatürk’ün anılarında vardı; “Ben yerleri döve döve zeybek oynayan, bir vals yapabilen, bir de yabancı dili çok iyi konuşan nesiller, çocuklar istiyorum sözünü kendimize ilke edindik ve bunun için çalışıyoruz” dedi. Gösterilerin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenleri de takdim ederek alkış isteyen Bezbaş, şunları söyledi: “Bu çocuklar, Atatürk’ün hayal ettiği çocuklar. Bu çocuklara bu imkanları veren güzel anneler, babalar hatta dedeler, nineler var. Hepinize çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. Sizlerin heyecanı, coşkusu ve bizlere desteği sürdüğü sürece Aden Koleji 1 yıl önceden dolacak ve sizlere unutulmaz anlar, unutulmaz heyecanlar sunacak. Atatürk’ü ve Cumhuriyetini tanıyan bilen, yolundan sapmayan çocuklar yetiştirmeye devam edeceğiz. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum.”

1/B Sınıf Öğretmeni Sedat Engin’in konuşmasıyla devam eden program, okul öğrencilerinin gösterileriyle sürdü.

Öğrencilerin sunduğu vals dansı gösterisi, veliler ve izleyiciler tarafından büyük alkış alırken 4 yaş A ve B şubelerinin hazırladığı Hayat Bayram Olsa isimli rond gösterisi de beğeniyle izlendi. 1B sınıfı öğrencilerinin Atam Gamzelerinde isimli müzikli gösterini ardından program, 2B öğrencilerinin Çayır Çimen Geze Geze müzikaliyle devam etti. 3B sınıfı öğrencilerin hep birlikte okuduğu şiirin ardından 2A sınıfı öğrencileri, Mavi Boncuk gösterisini sundu. 4A öğrencilerinin zumba gösterisiyle devam eden programda, 1A sınıfı öğrencisi Elsem Aynacı şiirini okudu. 1A sınıfı öğrencilerinin Parla isimli müzikli gösterisinden sonra 1B sınıfı öğrencisi Handan Saygı da şiirini okudu. Program Aden Koleji öğrencilerinin Zeybek gösterisi ile sona erdi. Veliler ve izleyenler, Zeybek dansını da uzun süre alkışladı.

Z E Y B E K1

Z E Y B E K2

A D E N3

Aden1

ADD THM Korusu 3 yıl aradan sonra sahne aldı ADD THM Korusu 3 yıl aradan sonra sahne aldı

Vals1

Aden Öğretmenler