SELÇUK GEZER

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle buruk bir seçim geçireceklerini belirten İba, “Türkiye Yüzyılı için çok çalıştık. 20 yılda çok büyük gelişim kat ettik. Ülkenin tarihini ve kaderini etkileyecek bir seçimin arifesindeyiz. Tam bağımsız bir Türkiye idealinin eksiksizce gerçekleşmesi için yapılacak seçim çok önemli” ifadelerini kullandı.

AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda konuşan İba, “asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle buruk bir seçim geçireceklerini vurguladı.

İba, tek gündemlerinin yaşanan büyük afetten etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak olduğunu aktardı ve şunları söyledi:

Cumhurbaşkanımızın belirttiği gibi ne müzik ne de mahalle ve İlçe mitingleri düzenleyeceğiz. Biz AK Parti olarak, seçim öncesi de seçim sonrası da her zaman vatandaşın yanında ve vatandaşın ihtiyaçlarını gözeten, hassasiyetlerini gözeten bir konumda olmalıyız. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Tayyip Erdoğan'ın çizgisinde bugüne dek böyle oldu, bundan sonrası da böyle olacak. Bu hassasiyetle, ülkemizin içinden geçtiği büyük sınavı göz önünde bulundurarak seçim çalışmalarımızı yürüteceğiz. Acısı taze vatandaşlarımızla hemhal olacağız. Onların acılarına hassasiyet göstereceğiz. Bu millet de bizi işte bu nedenlerle her zaman müstesna bir yerde görmekte, her zaman kendinden bir parça olarak algılamaktadır.”

Depremlerin ardından yaraları en hızlı biçimde sarmak için çalışmaların devam ettiğini belirten İba, önceliklerinin deprem bölgesi olduğuna dikkat çekti.

Türkiye Yüzyılı” için çok çalıştıklarını ifade eden İba, dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak, sanayide, ulaşımda, teknolojide, milli savunmada, sağlıkta, eğitimde ve her alanda birbirinden önemli projeleri hayata geçirdiklerini 20 yılda çok büyük gelişim kat ettiklerinin altını çizdi.

Gerçekleştirilen büyük hamlelerin yarıda kalmaması ve her konuda tam bağımsız bir Türkiye idealinin eksiksizce devam etmesi için yapılacak seçimin çok önemli olduğunu dile getiren İba, ülkenin tarihini ve kaderini etkileyecek bir seçimin arifesinde olunduğunu vurguladı.

İlk günden itibaren ‘yarın’ seçim var gibi çalıştıklarını aktaran İba, Edirne’yi karış karış gezerek daima sahada olduklarının altını çizdi.

6’lı masanın kendi içerisinde anlaşamayan, birbirine benzemeyenlerin bir arada oldu bir yapı olduğunu söyleyen İba, “Daha kendi içlerinde uzlaşamayan, Cumhurbaşkanı adaylarını bile kavga dövüş, seçime günler kala açıklayabilen, 5 mi 6 mı, 7-8 mi kaç sandalyeden oluştuğu her gün değişen bir masanın etrafındakiler, tek bir masada karar almayı beceremezken; Atatürk'ün emaneti Büyük Millet Meclisi'nde bu ülkeyi yönetmeye nasıl namzet olur. Birbirlerine bir gün önce söylemediklerini bırakmayanlar bir gün sonra nasıl bir araya gelir. Bunu hangi akıl hangi izan kabullenebilir.” Dedi.