HABER MERKEZİ

Aktaş, "Siyasetçiyi dinlesen Türk halkı refah içinde yaşıyor. Bir bolluk, bir bereket, bir el yağda, bir el balda; sormayın gitsin!" ifadeleriyle siyasetçilerin yarattığı algıyı özetledi.

Ancak Aktaş, devletin resmi verilerine bakıldığında durumun tam tersi olduğunu vurguladı. "Fakir, bulunduğu konumu bile koruyamıyor, giderek daha da fakirleşiyor." diyen Aktaş, bu tablo karşısında vatandaşın nasıl yaşadığını sordu.

Aktaş'ın cevabı ise net: "Gerçek, verilerle ortaya konulan." Fakat yazar, bu gerçeğin çok da önemsenmediğini savundu. "Değil, çünkü aksi olsa, bu verilerin ortaya koyduğu duruma göre yaşamak önemsense, bundan rahatsız olunsa ona göre tutum takınılır. Takınılmıyor!"

Gelir dağılımında bozulma 2023’te arttı Gelir dağılımında bozulma 2023’te arttı

Aktaş, bu tutumu "Hem sürünürüm, hem tutumumu değiştirmem" yaklaşımı olarak tanımladı ve bu yaklaşımı sergileyenlere "Müstahaksın sen müstahak" diyenlere de itiraz edilemediğini belirtti.

Aktaş'ın yazısı, sosyal medyada büyük ilgi gördü. Birçok kullanıcı, Aktaş'ın tespitlerine hak vererek, siyasetçilerin gerçekleri görmezden gelmesini ve halka refah vaatlerine rağmen fakirliği artıran politikalar uygulamasını eleştirdi.

Aktaş’ın kaleme aldığı yazıyı linkten okuyabilirsiniz: Köşe Yazısının Devamı İçin Tıklayınız

Editör: BÜLENT SAYLAM