Alandan Tasarruf İsterseniz Tabureler Göreve Hazır

Mutfağınızda, balkonunuzda ya da bahçenizde yer verebileceğiniz bu ürünler fazla yer kaplamazlar. Oturma işlevi gören en pratik mobilyalar arasındadır. Hatta pek çok işletmede de tabure tercih edilir. 

Farklı Tasarım Seçenekleriyle Tabureler

Tabure çeşitleri oldukça fazladır. Bu fazlalık tasarım çizgilerinden üretildikleri malzemeye kadar değişir. Bu çeşitliliğe motif bolluğunu ya da fonksiyonelliği de katabiliriz. Fonksiyonellik konusuna değinmek gerekirse, en temel ayrım katlanabilir ve sabit modeller olarak yapılabilir. Katlanabilir olan ürünler, alan tasarrufu adına önemli avantaj sağlar. Kullanmadığınız zaman bu tabureleri katlayabilir ve ardiye, balkon gibi alanlarda gizleyebilirsiniz. Bu ürünleri katlamak da açmak da oldukça kolaydır.

Üretim malzemesi noktasında farklılık ise ahşap, metal ve plastik olmak üzere üçe ayrılır. Ahşap tabureler şık görünümleriyle öne çıkarlar. Ağırlıkları diğerlerine göre biraz daha fazladır, ancak bu ürünler genel olarak hafif mobilyalar oldukları için bu ağırlık çoğu zaman sorun teşkil etmez. Klasik tarzda mobilyaları seviyorsanız, ahşap modeller klasik akıma daha uygundur. Metal tabure modelleri söz konusu olduğunda dayanıklılık öne çıkar. Metal, dayanıklı bir hammaddedir ve günlük kullanımda birçok mekanda size eşlik eder. Bunda en önemli sebep dayanıklı olmalarıdır. Aynı zamanda modern tarz sizin tarzınız ise metal tabureler bu konuda size yakın modeller olabilir. Plastik tabureler ise fiyat avantajına sahiptir. Ahşap ve metale göre fiyat skalaları daha düşüktür. Günümüzde plastik kullanılarak çok şık tabure modelleri elde edilir.

Tabureler ile Mutfakta Şıklık ve Alandan Tasarruf

Mutfaklar çoğu zaman evin en ufak bölümleri arasında yer alır. Dolayısıyla bu alanlarda sandalye yerine tabure kullanmak daha mantıklı olabilir. Sandalyeler daha büyüktür ve haliyle daha fazla yer kaplar. Bu da mutfakta size daha az alan kalması anlamına gelir. Üstelik mutfak için özel üretilen tabureler bulmanız mümkün. 

Mutfağınız için demirden yapılmış dört ayaklı modelleri tercih edebilirsiniz. Bu modelleri mutfak masanızın altına gizleyebilir, böyle kullanmadığınız zamanlarda mutfağınızı daha ferah gösterebilirsiniz. Bu modellerin üzeri çoğu zaman sünger kaplı olur. Süngerlerin üzeri ise sıklıkla suni deri ile kaplanır. Bunlara minderli modeller de denilir. Üstelik minderleri rengarenk desenlerle kaplı olabildiği gibi tek renkten de oluşabilir. Tek renk olsa bile renk seçenekleri oldukça fazladır. Mutfağınızın tasarımına göre yüksek tabureler de tercih ederek mekanın atmosferini destekleyebilirsiniz. 

Balkonunuz İçin Katlanır Tabureler

Katlanır modeller de mutfakta kullanılan mobilyalar arasındadır, ancak daha çok balkonlarda tercih edilir. Katlanma özellikleri sayesinde alandan tasarruf sağlamaları bunun en önemli nedeni gösterilebilir. Eğer geniş bir balkonunuz yoksa ve balkonda masa kullanmak istiyorsanız, katlanır tabureler bu alanda en önemli yardımcınız haline gelebilir. Hatta onları katlanır masayla da destekleyebilir, böylece ihtiyaç hali ortadan kalktığında balkonunuzu eski haline getirebilirsiniz.

Katlanır modeller bahçelerde de tercih edilir. Ülkemizde çoğu bölgede dört mevsim görülür. Bu da bahçe mobilyalarınızı sadece belli sezonlarda kullanabilirsiniz demek. Yazın bahçenizi donattığınız mobilyaları kışın kapalı alana almazsanız, mobilyalarınızın ömrü kısalır. Katlanır tabureler de sezonda bahçenin keyfini çıkarmanıza aracılık ederken, sezon bittiğinde kapalı alan bulma sorununa çok müdahil olmaz. Katlanabildikleri için pek çok alana kolayca girebilirler. Ayrıca bu ürünlerde de oldukça fazla seçenek mevcuttur. İster ahşap ister metal isterseniz de plastik modelleri tercih edebilirsiniz. Üzeri minderli modelleri bulabildiğiniz gibi mindersiz ürünleri de tercih edebilirsiniz. Koçtaş web sitesinde tabure konusunda ürün gamı oldukça geniştir. Tabure fiyatları da ürünün özelliklerine göre değişir. Bu nedenle dilediğiniz modeli seçip satın alabilirsiniz.