HABER MERKEZİ

Gençli ziyarette Yazı İşleri Müdürümüz Bülent Saylam, Editörümüz Mehmet Aytaç ve Muhabirimiz Erdoğan Demir ile görüşerek çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, “Marmaris’te kitap imza günlerim devam ediyor. Ayrıca yeni kitap çalışmam da devam ediyor. Memleketime gelerek ailemi ve arkadaşlarımı ziyarete geldim. Keşan’ın basın anlamında değerli gazetesi Medya Keşan’ı da ziyaret etmek istedim.” dedi.

Gençli, kendi yazdığı ve oynadığı filmleri anlattığı Figüran 1 kitabını da imzalayarak Muhabirimiz Erdoğan Demir’e hediye etti.

Gençli, ziyarette ilgi ve alakalarından dolayı, Saylam, Aytaç ve Demir’e teşekkür etti.

Keşanlı Ali Gençli’nin özgeçmişi şöyle; Keşan Maltepe Köyü’nde doğdu. Edirne Erkek Öğretmen Okulu’nu bitirdi. Gençli, bir yıl Küre ilçesinde öğretmenlik yaptı. Sınavını kazanarak girdiği Atatürk Eğitim Enstitüsü Türkçe bölümüne iki yıl devam edebildi. Okulu bırakmak zorunda kalınca, Devrek ilçesinde yeniden göreve başladı. 1976-1978 yıllarında Beyoğlu’nda bir figüranlık bürosunda çalıştı.Yüze yakın filmde figüran olarak rol aldı. Sinema Emekçileri Derneği kuruluş çalışmalarına katıldı. Öğretmenliğe döndükten sonra, Devrek’in çeşitli köylerinde, 1980 yılına kadar çalıştı. Bu dönemde TÖB –DER üyesi olarak etkinliklerde görev aldı.

Aynı dönemde öykü ve şiirleri Demokrat gazetesinde ve yerel  gazetelerde yayınlandı. 1980 yılından 1987 yılına değin Bandırma ve Manyas ilçelerinde görev yaptı. Konak ilçesinde çalışırken kendi isteğiyle SHÇEK Bandırma Çocuk Yuvasına atandı. Öğretmen ve yönetici olarak yaptığı kuruluştan Refah-Yol hükümeti kurulunca 1998 yılında ayrılmak zorunda kaldı. Yeniden Edincik beldesinde başladığı öğretmenlik görevinden 2001yılı Eylül’ünde emekliye ayrıldı. Emeklilik yaşamına İzmir Çağ Yayıncılık bünyesinde bir süre editörlük yaptı. Birçok yazarın kitabını yayına hazırladı. Didim’de bir Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi kurucu müdürlüğü yaptı. Halen yöresel reklam filmlerinde sanat yönetmenliği, filmlerde ve dizilerde yardımcı oyuncuk yapmakta, Kuşadası’na yaşamını sürdürmektedir.