HABER MERKEZİ

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 2023 bütçesinin TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmeleri sırasında Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’na amatör hakemleri ve Uzunköprü’de yapımına bir türlü başlanmayan stat ve spor salonunu sordu.

TBMM devam eden 2023 yılı merkezi yönetim bütçe kanununda bakanlıkların bütçeleri görüşülmeye devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında Okan Gaytancıoğlu, amatör hakem ve gözlemciler ile Uzunköprü’deki stat ve spor salonu gündeme getirdi.

Gaytancıoğlu, şu soruları yöneltti: “Okul sporlarından genç yaş kategorilerine, ülkemizin her yerinde her şartta görev yapan amatör hakem ve gözlemcilerin maaş ve özlük haklarını iyileştirmek için bir çalışmanız var mıdır? 2022 yılında Futbol Federasyonunun gerçekleşen bütçesi içinde amatör liglerin, amatör hakem ve gözlemcilerin payı ne kadardır? Amatör liglerde görev yapan hakemlerin en az asgari ücret düzeyinde maaş almalarını ve görevlendirildikleri maçlarda ek ücret almaları için bir düzenleme yapacak mısınız?

Edirne'mizin Uzunköprü ilçesinde bulunan spor salonu ve stat, depreme dayanaksız diye 2020 yılında yıkıldı. İhalesini ne zaman yapıp ne zaman hizmete açacaksınız? Uzunköprüspor'a ve ilçede mücadele eden diğer amatör kulüplerimize iç saha maçlarını da başka yerlerde oynamak zorunda kaldıkları için ekonomik destek olmayı düşünüyor musunuz?”