MEHMET AYTAÇ

“SÖZDE SİYASETÇİLER, ROMAN MAHALLELERİNİN YAKININDAN BİLE GEÇMİYOR”

TİP’in 1. sıra Edirne Milletvekili adayı olduğunu hatırlatarak açıklamasına başlayan Muhçu; dedi. 

“TÜRKMEN KÖYÜNDEKİ KARDEŞLERİM UMUT EKTİ, HÜSRAN BİÇTİ”

Muhçu, sözlerine şöyle devam etti: “Keşan’ın Türkmen köyündeki kardeşlerim, bamya ürettiği iki dönüm toprağın kendilerine verilebilme umuduyla yıllarca devlet kapılarını aşındırdıktan sonra, neredeyse tapularını almak üzereyken, koltuğun verdiği güçle zehirlenen kirli eller devreye giriyor. Sonunda ise umut ektikleri topraklardan hüsran biçiyorlar. İnan ki güzel kardeşim, güzel ablam, abim, canım ciğerim, şahit olsan gözyaşlarını tutamayacağın, televizyonlarda gösterseler dehşetle izleyeceğin sefalet manzaralarının içinde yaşıyor bu insanlar.”

MAKAMLARINI KENDİ ÇIKARLARI İÇİN KULLANANLARIN YAKASINDAYIZ”

Türkiye İşçi Partisi’nin, emeğiyle, alın teriyle hayatını kazanan her bir yurttaşın buluşma noktası olduğunu ifade eden Muhçu; “Bizler hiçbir yurttaşımızın kökeninden, farklılığından,  kendine has kültüründen dolayı ayrıştırılmasına,  ötekileştirilmesine, sırf çoğunlukla aynı olmadıkları için yönetenler tarafından gösterilen öteki evlat muamelesine müsamaha etmiyoruz. Topraklarımızda tüm bireylerin eşit yurttaşlık haklarından faydalanması, kendisini hiçbir şekilde dışlanmış hissetmemesi önceliklerimizdendir. Türkiye İşçi Partisi, şimdiye kadar bize gösterilen siyasi yapıların her zaman karşısındadır. Vatandaşa hizmet için oy isteyip,  sonrasında makamlarını kendi çıkarları için kullananların yakasındayız. Artık bir avuç grup zengin olacak diye sabah ayazında fabrika servisi bekleyen işçiler, çiftçiler, ülkesinde özgürce yaşamak isteyen milyonlar yalnız kalmayacak. Kültürüyle, tarihi dokusuyla, gastronomisiyle, doğasıyla Türkiye ve Balkanların incisi olmaya layık olan bu şehir kaderine yalnızlığa ilgisizliğe terk edildi. Türkiye İşçi Partisi, tüm bu değerlerin savunucusu ve takipçisidir” şeklinde konuştu. 

“CUMHURBAŞKANLIĞINDA KILIÇDAROĞLU’NU, MECLİST’E TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ’Nİ DESTEKLEYELİM”

14 Mayıs seçimleri için halkın desteğini beklediklerini de belirten Muhçu, sözlerini; “Önümüzde hayati önem taşıyan 14 Mayıs seçimleri var.  Emek ve özgürlük ittifakında olduğumuz için baraj sorunumuz yok,  bize verilen hiçbir oy boşa gitmeyecek, başka partiye eklenmeyecek. Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına, vatandaşın çıkarına hizmet eden,  emeği ve toplumun bütünlüğünü önceleyen, kendi çıkarına değil toplumun kazanımına,   bu toprakların faydasına hizmet eden,  kısacası sizleri ülkeyi yönetmeye davet eden Türkiye İşçi Partisi’ ne oy verelim. Ülkemizin normale dönmesi için Cumhurbaşkanlığında Kemal Kılıçdaroğlu’nu, mecliste emeğin ve toplumun sesi olan Türkiye İşçi Partisi’ni destekleyelim” diyerek tamamladı. 

TİP HEYETİNDEN GAZETEMEZİ ZİYARET

Öte yandan Türkiye İşçi Partisi heyeti, dün gazetemizi ziyaret etti. TİP Edirne 2. sıra Milletvekili Adayı Caner Soydal ve TİP Edirne İl Örgütü yöneticileri, gazetemizi ziyaret ederek Yazı İşleri Müdürü Bülent Saylam, Haber Sorumlusu Erdoğan Demir ve Editör Mehmet Aytaç ile bir süre görüşerek, parti çalışmaları hakkında bilgi verdiler.