-Belediyenin tarım alanlarından üreteceğimiz ürünleri kuracağımız aşevlerinde kullanacağız

-İhtiyaç sahibi öğrencilerimi okullarına belediye olarak taşıyacağız

-Trafik sorununu çözeceğim

-Belediye Meclis listemiz için çalışmalarımız başladı

ERDOĞAN DEMİR-MEHMET AYTAÇ

Ersöz, öncelikle tüm Keşanlıların ve bizlerin yeni yılını kutlayarak adaylığı ile ilgili ve seçimi kazandığı takdirde Keşan’a kazandırmak istedikleri ile ilgili şunları söyledi.

TARIM ARAZİLERİNDEN ELDE EDECEĞİMİZ ÜRÜNLERİ AŞ EVLERİN KULLANACAĞIZ

Keşan Belediye Başkanı olduğumda Keşan Belediyesi’ne ait tarım arazilerinde nohut, fasulye, pirinç, mercimek gibi ürünler üreteceğini belirten Ersöz; “Eğer belediyenin yeterli miktarda tarım arazileri yoksa tarım arazisi kiralayacağım. Burada ürettiğimiz ürünleri farklı noktalarda aşevleri kurup, 3 ayrı mahallede kurmayı düşünüyorum. Kuracağımız bu aşevlerinde bu ürünlerden yemek yapıp ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar ulaştıracağız.” dedi.

İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERİMİZİ OKULLARINA TAŞIYACAĞIZ

Ersöz, ihtiyaç sahibi çocukları belediye olarak okullarına taşıyacaklarını belirterek, “Aynı zamanda ihtiyaç sahibi okumakta olan öğrencilerimiz soğuk hava koşullarında botu, çizmesi olmadığı için okullarına gidemiyorlar. Ben de onlar için Keşan Belediyesi olarak otobüsler alacağım, bu otobüslerle servis yapıp ihtiyaç sahibi öğrencileri evlerinden alıp okul kapısına kadar götüreceğiz.” şeklinde konuştu.

İLÇE YÖNETİMİNDE HERKESİ DİNLEYECEĞİZ

Aynı zamanda Gelecek Partisi çatısı altında Keşan’da çok farklı bir sistem kuracaklarına vurgu yapan Ersöz; sözlerini şöyle sürdürdü: “Gençlerin engellilerin, kadınların yönetime katıldığı, söz sahibi olduğu STK’ların söz sahibi olduğu Keşan ve bu ülkenin geleceğine dair kimlerin projesi varsa hep birlikte onları dinleyeceğiz. Onlardan faydalanmak istiyoruz.”

BES Keşan Şubesi 1. Olağan Kongresi yapıldı BES Keşan Şubesi 1. Olağan Kongresi yapıldı

TRAFİK SORUNUNU ÇÖZECEĞİM

Ersöz trafik sorununa da dikkat çekerek; “Keşan’ın en büyük sorunu şu anda trafik, ben Keşan’da trafik sorununu çözmek istiyorum. Öyle kaldırımları genişletmekle trafik sorunu çözülmez, ben ring yolları yapıp, Keşan’ın trafiğini çözmek istiyorum. Otoparkları daha çok aktif kullandırmak istiyorum.”

KEŞANI GÖÇ VEREN DEĞİL GÖÇ ALAN İLÇE YAPACAĞIM

Diğer bir sorunun da işsizlik sorunu olduğunu hatırlatan Ersöz, “Keşan göç veren bir yer, göç alan bir yer değil. Ben Keşan’ı göç alan bir yer olarak düşünüyorum. Göç alan bir yer yapma hedefim var. Biz buraya fabrikalar kurup bizim vatandaşlarımızın Çorlu ve Çerkezköy’e çalışmak için gitmelerini engellemeyi düşünüyorum. Biz Keşan’ı Trakya’nın yıldızı yapacağız. Onun için benim fabrikalarla ilgili büyük projelerim var. Bu çalışmaları yapacağım.”

MECLİS LİSTEMİZ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK

“Belediye Meclis üyeleri ile ilgili çalışmalarımızı şu anda başlattık. Keşan’ın önde gelen, Keşan’a katma değer sağlayan, Keşan’ın geleceği için fikirleri olan her bireyle görüşüyoruz. Yakın zamanda o listemizi de açıklayacağız.”

İLÇE BAŞKAMIZI BİRKAÇ GÜNE KADAR AÇIKLAYACAĞIZ

“Birkaç güne kadar ilçe başkanımızı açıklayacağız. Parti binamızı kiraladık. Çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Medya Keşan’a teşekkür ederim.” dedi.

Editör: BÜLENT SAYLAM