Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı Aydoğan Ersöz,  Keşan FM’de Helvacıoğlu’nun radyo programında gündeme getirdiği Saros Alan Başkanlığı yeni bir konu olmadığını, daha önce defalarca kez gündeme getirilen bir konu olduğunu belirterek, yazılı bir açıklama yayınladı.

Ersöz’ün açıklaması şöyle: “Tekrar gündeme getirilerek Helvacıoğlu’nun gözlerini parlatan bir konuya dönüşmesinden rahatsızız.

Hele hele seçimi kaybetmiş, halk tarafından ezici bir fark ile görevine son verilmiş Helvacıoğlu’nun Saros alan başkanlığına adayım demesi ayrıca manidardır.

CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, faiz kararını eleştirdi CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, faiz kararını eleştirdi

Helvacıoğlu’nun radyo programında söylediklerine göre seçimde Ak Parti teşkilatı, Sn. milletvekilimiz Fatma Aksal ve Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatı çalışmadı, seçimi onlar yüzünden kaybetti.

Yani kazanırken ben kazandım, kaybederken teşkilatlar kaybetti, vekil yoktu o yoktu bu yoktu.

Fakat mitingleri anbean takip ettik, milletvekili, İlçe başkanları hatta bakan yardımcıları neredeyse her mitingde yanındaydı. Burada kaybeden Helvacıoğlu’nun kendisidir. Erikli’yi ne hale getirdiğini hep birlikte gördük, haksız şekilde vatandaştan alınan su bedeli yargıtaydan dönerek iptal edildi. Yollarıyla, altyapısıyla, sahillerin vatandaşın kullanımına kapatılmasıyla ve daha nice olumsuzluklarıyla Erikli’nin durumu ortadayken Sn. Helvacıoğlu’nun alan başkanlığına göz kırpması Saros körfezimizi daha da yaşanmaz hale getirecektir.

Saros Alan Başkanlığının gerekli olduğunu, kurumlar arası iletişimsizlikten bölgemizin yatırımsız kaldığını bizler de biliyoruz ve alan başkanlığını destekliyoruz. Fakat alan başkanının kesinlikle Helvacıoğlu veya ona benzer birisinin olmaması gerektiğini üzerine basa basa söylüyoruz.

Dönemin Edirne valisi sn. H. Kürşat Kırbıyık bu konuyu gündeme getirirken çok başlılıktan şikayet ediyordu, şikayetinde de haklıydı, kesinlikle bu görüşe katılıyoruz, fakat alan başkanı belirlenirken, bölge için iyi işlere imza atacak ve bölgemiz adına ben yaptım oldu anlayışından uzak, işinin ehli insanlar tarafından belirlenmesini şiddetle öneriyoruz.

Bölgemize zarar vermeyecek her oluşuma, bölge yararına olacak her çalışmaya, bölgemizi koruyacak her mücadeleye omuz vermeye hazırız.”