HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

İncelemelere, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Kemal Soytürk, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı katıldı.

Belediye Başkanı Helvacıoğlu, Bakan Yardımcısı Alpaslan ile İbrice Limanı’nın turizm, dalış ve balıkçılık potansiyelini artırmak için çalıştıklarını belirterek, “İbrice'de turizme değer katmak için çalışıyoruz. Dalış merkezlerimizin bulunduğu alanda dalış merkezleri yöneticilerimiz ve balıkçı kooperatifi yönetimi ile görüşüyoruz. İbrice Limanı’nın turizm potansiyelinin artırılması için incelemelerde bulunduk. İbrice'deki potansiyelin en iyi şekilde hem dalış merkezleri hem de balıkçılık ve turizm hareketliliği açısından aynı ortak amaçla değerlendirilmesi gerekliliğini aktarıyoruz” dedi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, daha sonra Erikli Sahili’nde incelemelerde bulundu. Helvacıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bakan yardımcımıza Erikli'nin yeni arıtma tesisi ihtiyacını anlattık, destek istedik. Bakan yardımcımıza ayrıca Yayla Balıkçı Barınağının yarattığı tahribatla ilgili bilgi aktardık. Yeni arıtma tesisinin bölge için önemini anlatıyoruz. Özellikle yaz aylarında Erikli'nin nüfusunun yoğunluk artışı ile mevcut arıtma tesisinin yetersiz kalışının oluşturduğu sorunlarla ilgili belediye teknik ekiplerimizle bilgiler aktardık. Bakan yardımcımız konuyla yakından ilgilendiğini ve projenin takipçisi ve destekçisi olacağını ifade etti. Bölgemize gerçekleştirdiği ziyaretler ve projelerimize gösterdiği yakın ilgi ve destekleri için bakan yardımcımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.