BÜLENT SAYLAM

Hayırseverler hem yardıma ihtiyacı olanlara yardım elini uzattı, hem de sanatçı Ayşe Engin Aslanca’nın seslendirdiği şarkılar ile eğlendi.

Keşan’da yardıma ihtiyacı olanlar için düzenlenen ‘İyilik Treni’ organizasyonu 26 Kasım 2022 Cumartesi sabahı saat 10.30 sıralarında Çocuk Parkı’nda gerçekleştirildi. Kahvaltı programına Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar ve yardımsever kadınlar katıldı.

Programda açılış konuşmasını Mustafa Helvacıoğlu yaptı. KİSEV’in yerinin siyaset, belediye ile diğer sivil toplum kuruluşlarından ayrı olduğu ve KİSEV’n bir vicdan vakfı olduğuna vurgu yaparak sözlerine başlayan Helvacıoğlu, şöyle konuştu: “KİSEV okuyamayanın, engellinin, başı zor durumda kalan ve omuz isteyenin vakfıdır. Buradaki herkesin br yastığı vardır; ama bir yastığı olmayanlar, anası babası olmayanlar var. Dünya kötüye gidiyor, biz onu merhametimiz ve nsanlığımızla ger döndürebiliriz. Allah yeter ki bize birlik ve beraberlik versin. Burada bağış yapan hepimizin yaptığımız yardımın her lirasının engelliye gideceği, öğrenclere destek olacağından hiçbirinizin şüphesi olmasın. Her gün 400 kişiye yemek veren br vicdan, merhamet vakfı burası. Bu vakıf kimsenin değil, Keşan’ın vakfıdır.” diyerek teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Ayşe Engin Aslanca sahne aldı. “Bizler Trakya nsanları olarak hepimizin yürekler yufkadır. Yardıma muhtaç olanları sarıp sarmalarsak her şey güzel olur.” dyen Aslanca, seslendirdiği şarkılar le kadınlar güzel vakit geçirtti.