ERDOĞAN DEMİR

Türkiye'nin, 13’üncü Cumhurbaşkanını seçmek için ikinci tur oylamasında yeniden sandık başına gitmesinin ardından oyların yüzde 52,16'sını alan Recep Tayyip Erdoğan, güven tazeleyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı oldu. Yeni bir zafer daha yaşatan Türk milletine teşekkür eden AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, şimdi Türkiye Yüzyılı'nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde inşa etme ve güçlendirme zamanı olduğunu vurguladı.

Seçimlerin tamamlanmasının ardından parti binası önünde yoğun katılımla coşku dolu kutlama yaptıklarını hatırlatan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, destek veren Edirnelilere teşekkür ederek seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

"MİLLETİMİZ BİR KEZ DAHA EN DOĞRU KARARI VERMİŞTİR"

Türkiye Yüzyılı'nın kutlu olmasını dileyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba,"Bize yeni bir zafer daha yaşatan milletimiz var olsun. Büyük Türkiye zaferimiz hayırlı olsun. Milletimiz bir kez daha en doğru kararı vermiş ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kalbinde başköşede yer verdiğini göstermiştir" dedi.

"KAZANAN MİLLETİMİZ OLDU"

Bu seçimde kaybeden olmadığını ve 85 milyon vatandaşın tamamının kazandığının altını çizen İba, Millî hedefler ve millî hayaller etrafında birleşme ve bütünleşme zamanının geldiğini belirterek, milletin Cumhur İttifakı'nı mahcup etmediğini ve yalnız bırakmadığını vurguladı. 

Cumhur İttifakı ile beraber gece gündüz demeden çalıştıklarını söyleyen İba, şimdi Türkiye Yüzyılı'nı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde inşa etme ve güçlendirme zamanı olduğunu dile getirdi.

Türkiye ve Edirne adına en güzel bayramı yaşadıklarını ifade eden İba, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı heyecan ve gayretle aldıkları bu bayrağı daha yukarıya taşımak için partililer ve Edirnelilerle birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Günün kazananının millet olduğunu belirten  İba,  başta gecesini gündüzüne katan parti teşkilatı olmak üzere tarihin yazılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.