ERDOĞAN DEMİR

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Edirne Milletvekili Aday Adayı Olgu Karataşoğlu, 16 Mart’ta CHP Genel Merkezi’ne yaptığı milletvekili aday adaylığı başvurusunun ardından dün de CHP Keşan İlçe Başkanlığı’nda basın açıklaması ile aday adaylığını açıkladı.

Saat 14.00’te başlayan toplantıya CHP Keşan ilçe Başkanı Saner Özdilek, Yönetim Kurulu üyeleri, 3 dönem Keşan Belediye Başkanlığı görevini yapan Mehmet Özcan, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclisi üyeleri ile Karataşoğlu’nun ailesi ve kalabalık bir partili topluluğu katıldı.

Toplantıda ilk olarak konuşan CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, 14 Mayıs öncesi yapılacak milletvekilliği seçimleri öncesi aday adaylarının aday adaylığı açıklamalarının devam ettiğini belirterek Edirne ilgili  yapılan son ankette CHP’nin 3 vekil çıkardığı söyledi ve tüm katılımcılara teşekkür ederek, sözü Karataşoğlu’na bıraktı.

Karataşoğlu da açıklamaya katılan CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, Keşan geçmiş dönem belediye başkanı Mehmet Özcan, yönetim kurulu üyeleri ile tüm partililere teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları dile getirdi:

TÜM KATILANLARA TEŞEKKÜR EDERİM

Öncelikle herkese merhaba diyorum. Bu önemli günde yanımda olan sayın ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, kadın kollarına ve gençlik kolları başkanı ve yöneticilerine, geçtiğimiz dönem Keşan Belediye Başkanımız  Mehmet Özcan amcam, Milletvekilimiz Okan Bey aramızda yok ama akşam konuştuk, herkese çok selamı var. Aday adayı arkadaşlarıma, ağabeylerime, ablalarıma, il genel meclisi üyelerine, belediye meclisi üyelerimize çok kıymetli partililerimize ve bu yolun başından beri benden desteğini esirgemeyen çok değerli aileme. Tüm basın mensubu arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyerek konuşmama başlamak istiyorum.

Teşekkürler, iyi ki geldiniz. Bana dediler ki metin hazırla, zaten beni herkes tanıyor. Metne de çok bir gerek yok. Buraya gelenler de partililerimiz ama bizim bu yoldaki ideolojimiz partililerimizin dışındaki muhalif gruplardan da oy alabilmektir. Biz bu yüzden bu yola çıktık ama yine büyükleri kıramadım, oradan devam edeyim. 

GENEL BAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN ÖNDERLİĞİNDE DEMOKRASİ MÜCADELESİNE DEVAM EDECEĞİZ 

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde çıktığımız bu demokrasi mücadelesi yolunda ben avukat Olgu Karataşoğlu olarak,  gençliğin verdiği heyecan ve azim ile halkımızın desteğiyle 16 Mart Perşembe günü genel merkezimize resmi olarak aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. Rabbim muvaffak eylesin. Teşekkür ederim.

TÜM EDİRNE VE İLÇELERİNİN SESİ OLACAĞIM

Ulu Önder, Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği cumhuriyeti korumak, ülkemizdeki sıkıntıların son bulması için, çıkmış olduğum bu kutlu yolda başta Keşan olmak üzere tüm vatandaşlarımızın desteğiyle, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olarak milletimi en iyi şekilde temsil edeceğime sizlerin önünde söz veriyorum. Beyan ve taahhüt ediyorum. 28. Dönemde partimin de önderliğinde mecliste yer aldığım gün. Öncelikle gençlerin, Keşanlıların, Uzunköprülülerin, İpsalalıların, Lalapaşalıların, Havsalıların, Edirne’nin ve tüm ülke vatandaşlarımızın sesi olacağıma hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılına girerken 15 Mayıs 2023 sabahında cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile ülkemizin daha emin adımlarla herkesin daha özgür ve daha güvende hissedeceği demokratik, laik, refah seviyesi yüksek bir ülke haline getireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi ve kuşkusu olmasın. 

BUGÜNKÜ İKTİDARI SANDIKTA YENECEĞİZ

Bugünkü iktidar sahipleri koltuklarını bırakmamakta ısrar etse de öncelikle, gençler ve tüm halk olarak iktidarı sandıkta yenerek demokrasinin güçlü yumruğunu en sert şekilde hissetmelerini sağlayacağız. Söz veriyorum inanıyorum siz de inanın inanmışsanız ki buraya da gelmişsiniz. Tekrar teşekkür ediyoruz. 

İçimizdeki bu azim ve çalışkanlıkla ülkemizi örnek gösterilen ülke hâline getirmek için. Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine getirmek için. Var gücümüzle çalışacağız. Yine Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi bu güç, bu kudret bizim damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

ÜNİVERSİTE MEZUNLARI NASIL İŞE GİRERİM DERDİNDE

Ben inandım, siz de inandınız, herkes inansın. Üniversite mezunu olup. İş nasıl bulurum? Maalesef ki şu anki sıkıntılarımızdan birisi. Acaba bir yerlerden torpil bulabilir miyim? Maalesef demokratik ülkelerde olmaması gereken şeylerdir. Bununla ilgili sıkıntılarla baş etmeye çalışan. Tüm gençlerimizin kafalarındaki bu soru işaretlerini kaldıracağız. Diyeceksiniz ki nasıl olacak? Genel merkezimiz çalışıyor sayın genel başkan yardımcılarımız, sayın milletvekillerimiz Merkez Yürütme Kurulu üyelerimiz, yüksek disiplin kurulu üyelerimiz, ellerimizde projelerimiz mevcut. Ben geçen hafta 3 gün Ankara’daydım bunları bilerek söylüyorum, bilerek konuşuyorum. Matbu bir beyan vermiyorum. Canı gönülden söylüyorum. En büyük sıkıntımız nedir ekonomi? Bu ay sonunu nasıl getiririm? Acaba çocuğuma nasıl okul harçlığı verebilirim? Bir tane tost olmuş 25 TL. Bunu bu aile nasıl karşılayacak? Yanında içeceğini bu çocuk nasıl alacak? Bununla ilgili çalışmalarımız mevcut, projelerimiz hazır. Yeter ki gelelim ve geleceğiz inanıyorum. Biz bu vatandaşlarımız için de Faturalarıaynı sonunda nasıl ödeyeceğiz diyen vatandaşlarımız için de çözüm üretmek için buradayız. Biz bu soru işaretlerini de ortadan kaldıracağız. 

EMEKLİLİLERİMİZ DERTLİ

Emeklilerimiz var bizim. Emekliler maaşlarından memnun mu? Kimse değil sorabilirim. Şu anda spesifik olarak sorabilirim ama konuşmayı da uzatmak istemiyorum. Değerli vaktinizi çok almak istemiyorum. Emeklilik için yıllarca emek sarf ederek. Ama sonucunda hak ettiklerinden daha az değer gören tüm emeklerimizin de sıkıntılarını ortadan kaldırarak onların da daha refah ve daha rahat bir hayat sürmelerini sağlayacağız. 

Bunları bir siyasetçi konuşmasını olarak yapmıyorum. Bunları da sizin bir evladınız olarak yapıyorum ve ben bunları genel merkeze gördüğüm broşürler üzerine yapıyorum. Bu hazırlanan metin matbu seçim metni değildir. Benim canı gönülden, içtenlikle sizlere taahhüt ettiğim ve altına imzasını attığım beyanlardır. 

Yine biraz şöyle sohbetle devam etmek istiyorum. Dediler ki, konuşma metni hazırla konuşma metni hazır da tamam dedim. Ben Keşanlıyım zaten beni herkes tanıyor. Ama aramızda tanımayanlar da varsa, evet, ben Keşanlıyım, babam Keşanlı, annem Keşanlı, yengem Keşanlı, amcam Keşanlı. Ankara Çankaya Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun oldu. İş hayatıma siyasetin ve politikanın merkezi olan. 

SİZİN DESTEĞİNİZLE TEKRAR ANKARA’YA GİDECEĞİM

Ankara’da eski milletvekili olan dayım Salih Çelen’in hukuk bürosunda başladım sonrasında memleketime geldim. Ama Allah nasip ederse de yine memleketimin desteğiyle tekrar Ankara’ya sizler için gideceğim. Aynı zamanda parti örgütümüzde yıllardır aktif olarak görev almaktayım. 2019 seçimlerinde en son yerel seçimlerde sandıklardan sorumlu hukuk işlerindeydim. Günümüzde de devam ediyorum. Yani biz anadan babadan diyorlar ya yok ben dededen amcadan haladan, dayıdan bu siyasetin içindeyim. 

ADAYLIĞIMIN BUGÜN FARKINA VARDIM

Cumhuriyet Halk Partisi genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde. Çıktığımız bu demokrasi mücadelesi yolunda. Ben avukat Olgu Karataşoğlu olarak gençliğin verdiği heyecan ve azim ile şu anda hâlihazırda burada bulunan insanlardan aldığım enerji ile 16 Mart Perşembe günü gittiğim aday adaylığı başvurumu adaylıkla sonuçlanacağını şu anda daha da farkına vardım. 

GENEL BAŞKAN YARDIMCIMIZA BEN ADAY OLURSAM 4-0 OLUR DEDİM

Bununla ilgili sohbet olarak gitsin dedim ya ilk gün genel merkeze gittim.Genel başkan yardımcılarımızla görüştük tabii yoğunluk olduğu için hepsiyle de görüşemedik. Bazıları ikinci güne kaldı. İkinci gün görüştük, ikinci gün gittiğimde ki bir Genel Başkan Yardımcısı bana dedi ki, kapıyı açtı “Olgu hoş geldin.” Normalde sizli bizli hitap ediliyor. “Teşekkür ederim.”Dedim başkanım diğer konuşmaları geçiyorum neyse onlar siyasi sırlar kalsın. Benim gerçi sırrım olmaz. Herkesle paylaşırım da başka bir konuya değinmek istedim. “Seni niye aday gösterelim? dedi. Beni değil diğer adaylarımız var onları da gösterin diye buraya geldik. “Bana net bir şey söyle” dedi: “Ben olursam dedim. 4-0 olur.”“Özgüvenli misin?” dedi. Sayın genel başkan yardımcımıza “Evet.” dedim, “Tamam o zaman” dedi. “Seni dördüncü sıraya alalım.” dedi. Dedim “Yok başkanım, ben kendimi birinci sıraya da yeterli görüyorum, ikinci sıraya da yeterli. Takdirsizindir.” Dedim. Bu şekilde bu sohbeti de size anlatmak istedim. Anekdot olarak. 

SİYASET ZOR İŞTİR

Yine siyaset zor iştir, herkes bilir. Buradaki herkesin çoğu benden büyüktür. Benden daha iyi bilirsiniz ama biz zorlukla mücadele etmekten kaçınmayanlardanız. Partimiz, 2019 yerel seçimlerinde Türkiye’nin, İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi birçok önemli illerinde başarılar elde ederek iktidara karşı olan bu zorlu mücadeleden başarıyla çıkmıştır. Bu başarılı mücadele gençlerimizin ve halkımızın iyi bir gelecek umudunu içlerinde yeşertmiştir. Bu duyguyla 14 Mayıs günü gereken cevabı gereken kişilere vermekte de çekinmeyeceklerdir. Artık saltanat düzenine son vererek Atatürk ilke ve inkılapları ışığında. İlerleyen bir Türkiye Cumhuriyeti için Cumhur İttifakı’nın karşısında çok güçlü bir millet ittifakı vardır. Bu millet ittifakı da sadece altılı masa olarak değil, tüm vatandaşlarımızın içerisinde yer aldığı bir ittifaktır.

Ben avukat Olgu Karataşoğlu olarak aday adayı olduğum Cumhuriyet Halk partisinde genel merkezimizin alacağı her türlü aday tercihine saygı duyacağım ve partim için milletimiz için elimden geleni de sonuna kadar yapacağım. Yeter ki tüm halkımız bu davamızda ne kadar kararlı olduğumuzu benimsesinler. Bu seçimde her oyun partimiz ve ülkemizin geleceği için. Ne kadar önemli olduğunu unutmasınlar. Lütfen herkes bunun bilincine vararak sandıklara gitsin. 

Sözlerimi bitirmeden önce. Bugün burada bulunan başta tüm basın mensupları olmak üzere partidaşlarıma, dostlarıma, ağabeylerime, ablalarıma yengelerime, teyzelerime, kuzenlerime tanımadığım biri varsa da tanımadığım yoktur da herkese parti büyüklerimize, tüm vatandaşlarımıza buraya geldikleri için teşekkürü borç biliyorum. 

Mehmet Özcan, belediye başkanım burada sağ olsun Mehmet amcam kırmadı. Çünkü onun ben de bir evladıyım zaten kırmaz. Şengül teyzem sağ olsun burada sağ olsunlar isim isim herkese ayrı ayrı selamlıyorum. Ben konuşmayı severim uzun uzun sohbet ederim de malum hafta içi ondan dolayı herkesin de işi gücü vardır. Buraya geldiğiniz için tekrar teşekkür ediyorum ve sizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. 

14 MAYIS’DA GENEL BAŞKANIMIZI 13. CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ

14 Mayıs’ta Sandık başında buluşup millet İttifakı’nı iktidara taşımak ve genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapmak için. Tüm vatandaşlarımızın desteğini bekliyor ve canla başla mücadele etmeye davet ediyorum. 

CHP KUVAYİ MİLLİYEDİR

Ben sözlerimi yine genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözleriyle bitirmek istiyorum.Cumhuriyet Halk Partisi Kuvayi Milliye demektir. Müdafaa-i hukuk demektir. Anafartalar da Conkbayırı’dır. İzmir’de Hasan Tahsin’dir, Lozan’da İnönü’dür, tuttuğunu koparır, Erzurum’da Nene Hatun, Antep’te Sütçü imamdır genlerinde vardır. Değişimcidir, söylememe gerek olduğunu düşünmüyorum, devrimcidir değişimi ve devrimin sonuna kadar gideceğiz. Korku imparatorluğu değil, sevgiyi egemen kılacağız. Kardeşçe beraber olacağız.Kardeşçe yaşayacağız. Kol kola omuz omuza mücadele edeceğiz. 

DEMOKRASİ ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ

Açlığa yoksulluğa karşı demokrasi çıtasını yükseltmek için çalışacağız. Çaycısı simitçisi emeklisi, herkesle tüm bu katmanlarla beraber olacağız. Çalışmayan, üretmeyen toplumlar haysiyetlerini, hürriyetlerini sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar. AK Parti ne diyor, üretmeyin diyor. Tabi hep dışarıdan alalım. Birileri için Türkiye pazar mı? Yeniden üreten Türkiye’yi biz kuracağız, bu sefer kuracağız, kendimiz kuracağız. Biz buğdayı dışarıdan almayacağız. Kendi topraklarımızda zaten var. Bunun için çok zeki olmaya da gerek yok. Ama birilerine rant buldursunlar diye buğdayı dışarıdan alan bir iktidar politikası biz belirlemeyeceğiz. Kendimiz sadece kendimiz kendi içimizde.

BEN DEĞİL BİZ VARIZ

Son olarak söylemek istiyorum, halk için politika yapacağız. Buraya kim gelmiş, Türk Roman Kürt, Gacal, Pomak önemli değil. Hepimiz kardeşiz halk için olacağız, beraber olacağız, ayrım göstermeyeceğiz. Bu her yerde tabandan tavana kadar beraber kazanacağız, halk için dönüşeceğiz. Birilerinin yaş pasta yediği yerlerde diğerleri soğan ekmek yemeyecek. Ama bu bizim sayemizde olacak. Millet ittifakı sayesinde olacak. Sizlerin izniyle inşallah. Benimle değil Türkiye bizimle gurur duyacak ve bu yüzden ne diyoruz? Ben değil biz varız, biz varız. Herkese tekrar çok teşekkür ediyorum. Çok sağolun ayaklarınıza sağlık. Saygılar sunuyoruz, herkesi selamlıyorum.