Büyük Cami ve Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde adeta adım atmaya yer yok 

MEHMET AYTAÇ

BÜYÜK CAMİ VE AŞAĞI ZAFERİYE MAHALLESİ’NDE ÇOK SAYIDA SORUNLU KAPAK VE MAZGAL VAR

Haberimizin ardından gazetemize ulaşan Büyük Cami Mahallesi sakinleri, mahallenin çeşitli sokak ve caddelerinde çok sayıda rögar kapağı ve yağmur suyu mazgalının, yol seviyesinin ya çok üzerinde ya da çukur oluşturacak kadar derinde olduğunu söylediler. Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Bülent Saylam, Haber Editörü Mehmet Aytaç ve Haber Sorumlusu Erdoğan Demir, vatandaşların çağrısı üzerine bölgede inceleme yaparak durumu yerinde tespit etti. Yaptığımız araştırma sonucunda Büyük Cami Mahallesi Prof. Dr. Türkan Saylan Bulvarı, Aşağı Zaferiye Mahallesi Saray Caddesi, Şavluk Caddesi ve Adalı Caddesi kesişimi üzerinde çektiğimiz görüntüleri paylaşarak, yetkilileri, bu sorunu çözmeleri için acil müdahale etmeleri gerektiği konusunda uyarıyoruz. 

KOKU SORUNU DA 

Bölgede yaptığımız inceleme sırasında bazı vatandaşlar, kapak sorunuyla birlikte rögarlardan kötü kokular geldiğinde şikayetçi oldular. Söz konusu alanda ikamet eden vatandaşlar, özellikle bu yaz rögarların etrafındaki kötü kokudan dolayı çok rahatsız olduklarını dile getirerek, bu sorunun da çözülmesini istedi.

NAMIK KEMAL CADDESİ’NDEKİ SORUN GİDERİLDİ

Öte yandan ilk haberimize konu olan Aşağı Zaferi Mahallesi Namık Kemal Caddesi’ndeki rögar kapağı sorunun giderildiği görüldü. Yol seviyesinin üzerinde kalarak araç ve yayalar için tehlike yaratan kapağın etrafına asfalt dökülerek zeminle arasındaki fark kapatıldı. Vatandaşlar, diğer bölgelerdeki kapak ve mazgal sorunlar için de çözüm bekliyorlar.