MEHMET AYTAÇ

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, CHP Edirne Kadın Kolları Başkanı ve İl Genel Meclis üyesi Çiğdem Gegeoğlu ve partili yöneticilerle birlikte Keşan’a gelen Kahraman, ilçe örgütüyle toplantı yaptı.

ÖZDİLEK: “KAPI KAPI GEZECEĞİZ”

Toplantının açılışını, CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek yaptı. Özellikle CHP üyelerinin beklenti ve taleplerini dinlemek için toplandıklarını kaydeden Özdilek, kısa bir süre önce ilçe başkanlığına seçilmesi nedeniyle kendisini tanıttıktan sonra şunları söyledi: “Çok zor bir dönem olduğunu biliyoruz. Bunun da farkındayız. Bu sorumlulukta sorumluluğu üstümüzde taşıyoruz. Buna inanın. Ama öncelikle söylemek istediğim bir şey var. Buradaki herkes için bunu belirtmek istiyorum özellikle. Siyasetin insan hayatına bu kadar müdahale ettiği bir dönemde, hayatımızın her alanına müdahale ettiği bir dönemde, sizler gibi Cumhuriyet Halk Partili olma cesaretini ve gururunu, onurunu yaşayan insanlarla birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Kısa bir süre önce görev aldık. Dün akşam itibariyle sahaya indik. Bundan sonra tüm sözler sahada söylenecek. Mahalle mahalle, kapı kapı gezeceğiz. Kahveler, iş yerleri, hepsini dolaşacağız, insanlarımızı dinleyeceğiz. Kadın kollarımız, gençlik kollarımız, yönetim kurulumuz, üyelerimiz hep beraber. Yönetim kurulu toplantısında ilk söylediğim şey şuydu: Hepiniz ilçe başkanı gibi davranacaksınız. Üyelerimizin hepsine de şunu söylüyorum: Hepiniz yönetim kurulu üyesi gibi davranmalısınız. Hep beraber bu işin üstesinden geleceğiz.”

GAYTANCIOĞLU: “HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR”

Özdilek’in ardından konuşan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu ise şunları söyledi: “20 yıllık bir iktidar. Özellikle son döneminde ülkeyi Ortaçağ zihniyetiyle her alanda karanlığa götüren bir iktidar. İktidara gelirken 3Y’den bahsetmişlerdi. Bunların sayısını arttırdılar. Yolsuzluğu önleyeceğiz dediler. Her taraftan yolsuzluk akıyor. Yoksulluğu önleyeceğiz dediler. Yoksul sayısının artmasıyla sosyal yardım vermekle övünen bir iktidar. Yasakları kaldıracağız dediler. Gençlere yasaklar, müzik söyleyenlere, konser yapanlara yasaklar gün geçtikçe artıyor. Dördüncü Y’yi eklediler, yandaşlara çıkar sağladılar. Beşinci Y’yi eklediler, ülkeyi yabancılara açtılar. İşte sığınmacı sayısı milyonlarla ölçülüyor. Emeklilikte yaşa takılanlara birazcık bir şeyler veririm diyorlar. Yasa nerede? 2 aydır yasa bekliyoruz, yok. İşte vergi borçlarını, prim borçlarını affederiz, bunlar yine bize oy verir diyorlar. Artık arkadaşlar bıçak kemiği geçti. Açlık sınırı denilen bir sınırın da altında 14 milyon emeklimiz var. Yoksullaşan bir halk. 10 gençten 7’si ülkeyi terk etmek istiyor. Çiftçi üretiyor, ama hakkını alamıyor. Türkiye hâlâ ithalatla bu işi çözmeye çalışıyor. Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu kurumları yıpratmak için baypas etmek için yeni yeni kurumlar oluşturuyorlar. Örneğin Alan Başkanlığı gibi. Bir tanesi şu anda Meclis’te. Uludağ Alan Başkanlığı, yani devletin Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü’nü yok sayalım, belediyeleri yok sayalım, il özel idarelerini yok sayalım, milli parkları, onları bunları yok sayalım, yani kamu kurumlarını yok sayalım. Yandaşlarından 40-50 kişiyi üçer beşer maaş vererek oralara atayalım. Sonra biz oraları talan edelim, Kapadokya'da bunu yaptılar. Grayder ile o güzelim yerlere girdiler. Talan Başkanlığı aynen öyle. Bir söz daha çıktı ağızlarından 14 Mayıs dediler, bekliyoruz. Hukuki tartışmaya hiç girmiyoruz. Yok, ikinci adaylığı, üçüncü adaylığı onu. Partimiz takip ediyor. Biz Cumhuriyet Halk Partisi'nin tüm kadrolarıyla seçime zaten hazırdık. Burada zaten herkesin de hazır olduğunu gördük. Herkese görev düşüyor. Bu ülkeyi hep birlikte yeniden o cumhuriyetin kurucu ayarlarına ve ülkeyi büyüterek hakça bölüşmek çocuklarımıza iyi bir gelecek sağlayacağımız günler yakındır diyorum.”

KAHRAMAN: “KEŞAN’I DİNLEMEYE GELDİK”

Gaytancıoğlu’nun ardından CHP Edirne İl Başkanı Samet Kahraman konuştu. Keşan’ı ve Keşanlı CHP üyelerini dinlemeye geldiklerini ifade eden Kahraman; “Biz çok net bir şekilde Keşan’ı dinlemeye geldik. Bizim önceliğimiz üyelerimiz. Üyelerimizi dinleyeceğiz, bu doğrultuda önümüze bakacağız. Şimdi ilk Keşan'a başladık. Burada bir toplantı düzenleyelim dedik. Bugün sizi dinlemeye geldik. Onların doğrultusunda önümüzdeki hafta itibariyle tüm ilçelerde bu toplantıları düzenleyeceğiz. Sonrasında buna istinaden bir rapor oluşturacağız. Her ilçeye ayrı bir çalışma metodu, hep beraber tüm meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz, ilçe başkanlarımız beraber oturacağız. Bu toplantılardan sonra bu değerlendirmelerle birlikte topyekûn Edirne'nin dört tarafında sahaya ineceğiz. Nelerin eksik olduğunu biliyoruz ama sizlerin kıymetli fikirleri bizler için çok önemli. Bir haftadır bu görevi devraldık. Ancak üç dönemdir ben yönetim kurulunun içinde bulunuyorum. Zaten son üç yıldır da örgütlerden sorumlu il başkan vekiliyim. İl başkan yardımcısıyım. Şimdi sorumluluğumuzun ne olduğunu biliyoruz. Bugün üyelerimizle beraber bunu hep beraber inşallah açıklıkla her sorumuza, samimiyetle cevap vereceğim. Onun için geldik buraya hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından toplantı, danışma kurulu şeklinde basına kapalı devam etti.