Hayatta hepimizin yapmayı arzulayıp da yapamadığı bazı hayalleri olmuştur. Benim de böyle hayallerim vardı. Kimisi gerçekleşti kimi,  gerçekleşmedi ama yinede bir uğraş verdim.

Şimdiki konum daha başka bu ben de altmış beşinde devşirdi. Kamuran KURNAZ abi ile tanışıp İlçemiz Belediyesinin açmış olduğu Yazarlık kursuna gidene kadar. 

Bu güne kadar belki edepli yaşadık ama baktım ki edebiyatsız yaşamışım. Yıllar hep boş geçmiş, Burada kurs veren Değerli Hocalarımız Şair Mustafa HATİPLER ve Portre Yazarı Fahri TUNA Hocalarımız beni adeta derin uykudan uyandırdılar. Üsküdar da sabah olmuştu ama Atı alan hala Üsküdar’ı geçmemişti. Hocalarımızın bizlere yok olan özgüveni fazlasıyla yüklemeleri ve belki bizde var olan yeteneğin bir parçada olsa dışarı vurumunu sağlamaları da olmuştur. Hocalarımızın bizde emekleri çoktur. Bu vesileyle kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır.  

Bana bu konuda Gazetesindeki sayfalarında yer açan Medya Keşan sahibi Sayın Mustafa BEZBAŞ’a ve değerli kardeşlerim Gazete çalışanları Bülent SAYLAM’a, Mehmet AYTAÇ’a teşekkür eder.  Çalışmalarında başarılar dilerim. Erdoğan DEMİR kardeşimize de yeni görevinde başarılar dilerim.

İnternet dijital ortamında yayın yapan Muzaffer Güven abimiz ve Keşan Haber Yöneticisi Nejdet UYBAŞ ağabeyimin tavsiyeleri ve katkıları nedeniyle kendilerine teşekkür ederim.

Şair, Yazar Oğlum Fatih KÖK’e ne kadar teşekkür etsem azdır. Yolun ve bahtın açık olsun Oğlum.

Yukarıdaki isimleri geçe değerli şahsiyetlerin benim üzeride etkisi büyüktür. Bu günden sonrada kendileri ile her zaman irtibatta olup tecrübelerinden faydalanacağım.

Kendimin bir yıllık değerlendirmesini yaptım. Dolu dolu bir yıl geçti. Ama yeterli değil. İnternetten bazı Edebiyat gruplarını takip ediyor ve gönderdiğim eserler yayınlanıyor bu beni hem mutlu ediyor hem de onurlandırıyor.

Daha kendimi çaylak olarak görüyor. Daha çok yazarak ve okuyarak geliştirebilmek için eleştirilere ve tavsiyelere açığım. Benim için iyi niyetli bir yorum çok değerlidir.

Gençlere sesleniyorum ne olursunuz okuyun ve yazın. Çok yazın saçmalayın, yılmayın yazın. İmkan var. Çevremizde değerli kişilerden yardım alın. Hele biraz içinizde yetenek varsa, başarmamak diye neden yoktur. Hedefinizi yüksek tutun geleceğin Necip Fazılları. Aziz Nesinleri sizlersiniz. Neden geleceğin Romancısı veya Şairi sizler olmayasınız. Sonra benim gibi ‘Boşa Geçti Yıllar’ demeyin.

Sizlere güveniyor geleceğin mimarı Z kuşağı diyoruz ve sizleri seviyoruz..

01.06.2023