ERDOĞAN DEMİR

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Odası Başkanı Hüseyin Çakmak 14 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği genel seçimleri için uygulanacak yasaklarla ilgili açıklamada bulundu.

Çakmak’ın açıklaması şöyle; “Tüm ülkemizde olduğu gibi, Keşan Merkez, Belde ve Köylerimizde de  14 Mayıs  2023 Pazar Günü, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve28. Dönem Milletvekili Genel seçimlerinde oy kullanılmaktadır.

14 Mayıs Pazar  Oy verme günü, Oy kullanma  saatlerinde 08.00 ile 17.00 süresince, Kahvehane, Kıraathane ve İnternet cafeler , umumi eğlence yerleri kapalı olacaktır. Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kararı gereğince; Oy verme günü 14 Mayıs 2023 pazar günü sabah saat:06:00'dan Gece saat:24:00'e kadar canlı müzik, içkili ruhsatlı bütün iş yerlerinde her türlü alkollü içki satılması içilmesi yasaktır.”

Lokantalarımız sadece yemek servisi verebileceğini belirterek, “Tüm esnaflarımızın ve halkımızın vatandaşlık görevlerini yerine getirip muhakkak oylarını kullanmasını diliyorum. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinin, esnaflarımıza, halkımıza  ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.