31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimlerde CHP adayı Tamer Kıral’ın seçimi kazanması ve mazbatasını almasından sonra dün Yenimuhacir  Belediyesi’nde devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Devir teslim töreni öncesi CHP Yenimuhacir Belde binası önündeki buluşmaya CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, CHP Edirne İl Başkan Vekili Sarp Öztürk, Yenimuhacir Belediye Başkanı Tamer Kıral, CHP Yenimuhacir Belde Teşkilatı Başkanı Ahmet Oğuz, önceki dönem Yenimuhacir Belediye Başkanları Nevzat Çetin, Recep Ordu,  İl  Genel Meclis üyeleri, Keşan ve Yenimuhacir Belediye meclis üyeleri, CHP Keşan İlçe Yönetim kurulu üyeleri ile kalabalık bir partili grubu katıldı.

Kortej Belde teşkilatından Yenimuhacir Belediyesi’ne yürüyerek geldi.

Kıral ve misafirler Yenimuhacir Belediyesi’nde Mustafa Türker ve meclis üyeleri tarafından çiçeklerle karşılandı.

Türker ve Kıral birbirlerine çiçek takdim etti ve Kıral, Türker’e Yenimuhacir’e yaptığı çalışmalarda dolayı plaket takdim ederek bundan sonraki yaşamında başarılar diledi.

Türker, burada yaptığı konuşmada, “5 yıl önce Recep Ordu arkadaşımızdan bu görevi teslim aldık. Tamer kardeşimle 5 yıldır beraber çalıştık. Bu görevler çok onurlu ama çokta mesuliyetli görevler. Bununla birlikte omuzlarına çok ağır bir yük yüklendin. Bunun idrakinde ol, Yenimuhacir’e bugüne kadar çok değerli yatırımlar getirdik. İnşallah bu yatırımları devam ettirirsin. Allah yolunu ve bahtını açık etsin.” Dedi.

TÜRKER, BELEDİYENİN EKONOMİK DURUMU KONUSUNDA DA BİLGİ VERDİ

Türker konuşmasının ardından Yenimuhacir Belediyesi’nin ekonomik durumu ile ilgili bilgiler de vererek, “Şu anda kasamızda 2 milyon 396 bin TL var. Piyasaya ödenmesi gereken borcumuz da 1 milyon 250 bin TL. Ama bundan sonraki projelerin ne getireceğini de bilemiyoruz. Allah yardımcın olsun. Hayırlı olsun “ şeklinde konuşarak açıklamasını tamamladı.

Daha sonra konuşan Kıral da Türker’e teşekkür ederek bundan sonra sizlerin yaptığı hizmetlerin yanı sıra bizler de yapacağımız hizmetlerle Yenimuhacir’e daha iyi hizmetler yapacağız.

Kıral daha sonra Türker’i uğurladı ve ardından önceki dönem Yenimuhacir Belediye Başkanı Recep Ordu, kendisinin 10 yıl 2 dönem kullandığı belediye başkanlığı rozetini Kıral’ın yakasına takarak şunları söyledi. “5 yıl önce bu koltuğu Mustafa Türker arkadaşımıza bırakmıştık. 5 yıl sonra onurla gururla geri aldık. Tamer kardeşime ve Yenimuhacir halkına çok teşekkür ediyorum. 10 yıl şerefle gururla taşımış olduğum belediye başkanlığı rozetimi de kardeşime takıyorum. İnşallah nice 10 yıllar bu rozeti yakasından çıkarmaz ve görevini sürdürür.”

Kıral, Ordu’ya bu sürprizi için teşekkür etti.

Daha sonra burada söz alan CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır da şunları söyledi. “Uzun bir yolculuğun sonunda bugünün hayalini yaşamıştık hep. Milyonlarca adım attık belki de, binlerce işyerine eve girdik, ellerini sıktık, 31 Mart akşamı sadece Keşan’ın, Yenimuhacir’e değil Türkiye’ye umut olduk. Bir ateş yandı bu sıcağa kar dayanmadı. Türkiye’yi gördük kıpkırmızı, inanıyorum ki Tamer başkan Yenimuhacir de çok  iyi işlere imza atacak. Keşan da hemen yanı başında çok kıymetli değerli bir ağabeyi var, Mehmet Özcan da onu yalnız bırakmayacak. El ele verecekler uzun yıllar bölgemize, şehrimize hizmet edecekler. İnanıyorum ki bu ateş, bu azim, bu inanç ülkemizi kurucu ayarlarına geri döndürecek. Sonunda mutlaka Cumhuriyet kazanacak, Atatürk kazanacak, kadınlar kazanacak, gençler kazanacak ve bu bayrak hiç yere inmeyecek. Başkanımı bir kez daha kutluyorum ve sizlerle gurur duyuyorum. Belde başkanımızında bu başarıda payı büyük kendisini kutluyorum

Çakır’dan sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan da, “Herhalde içinizde en kıdemlisi benim. Ben bu seçimde 4.kez bu göreve seçildim. Recep kardeşim gibi ben de 2019 da kendi elimle belediyenin anahtarlarını teslim etmiştim. Elimle verdiğim anahtarı elimle geri aldım, sizlerin adına çok mutluyum burada da bu anahtarı kardeşimiz geri aldı. Ben de ona bir kardeş evlat gibi, kendisini imkanlarımız doğrultusunda destekleyeceğiz. Büyük işler yapmayı hedefliyoruz ve kardeşimizi tebrik ediyor, hayırlı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

 Makam odasından sonra belediye binası bahçesinde toplanan kalabalığa belediye balkonundan yanındaki Özcan, Çakır ve diğer konuklarla selamlayan Kıral, burada Yenimuhacirli vatandaşlara yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Çok kıymetli Yenimuhacirliler tekrardan hepinize merhaba, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Biz bu yola çıkarken bir avuçtuk,toplandık, toplandık ve bir çığ olduk, çığ buraya düştü. Her zaman yanımızdaydınız, hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Bu seçimin kaybedeni yok, kazanan Yenimuhacir oldu. Yola çıkarken parti rozetimizi çıkaracağımı söylemiştim. Bundan sonra tüm Yenimuhacir’in belediye başkanıyım.  Kimseye ayrım yapmadan, kimseyi kırmadan, kimseye hakaret etmeden hizmet edeceğime hepinize söz veriyorum. Seçim süresi boyunca emeği geçen önce kadınlarımıza, onların emeğini yok sayamayız. Gençlerimize ve tüm Yenimuhacirlilere çok yürekten teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun.”

Kıral’ın konuşmasının ardından kurban kesilmesi ile devir teslim programı sona erdi.

Pazaryeri esnafına etiket eğitimi Pazaryeri esnafına etiket eğitimi