ERDOĞAN DEMİR

10 Mayıs Çarşamba günü saat 20.30’da parti önünde toplanılmasıyla CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, Beğendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, DEVA Partisi Keşan İlçe Başkanı Kerem Harmanlı, Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı Aydoğan Ersöz, Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler ve CHP Edirne Milletvekili Adayı Ufuk Kanışkan ve partililerin katılımıyla Aiağı Zaferiye Mahallesi’ne kalabalık bir kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüşten önce katılımcılar tarafından Andımız hep okunarak yürüyüşe başlandı.

Eski Enez Yolu’ndaki meydanda gerçekleşen konuşmada ilk olarak konuşan Özdilek, tüm katılımcılara ve mahallelilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Yanımızda 13.Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kuracağı hükümette çok önemli bir görev üstlenecek olan Edirne’nin çalışkan vekili Okan Gaytancıoğlu,Beğendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, DEVA Partisi Keşan İlçe Başkanı Kerem Harmanlı, Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı Aydoğan Ersöz, Saadet Partisi Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler ve CHP Edirne Milletvekili Adayı Ufuk Kanışkan bulunuyor. Ben ilk sözü  sayın Gaytancıoğlu’na veriyorum” dedi.

Söz alan Gaytancıoğlu da öncelikle katılan herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü. “ Sevgili Aşağı Zaferiyeliler, Cumhuriyet Halk Partililer, öyle bir dip dalgası var ki anketlere yansımayan, halk öyle bir tokat atacak ki 21 yılın intikamını alacak. 21 yılda ezildik, moralimiz bozuldu, fakirleştik, yoksullaşıyoruz ama bu ülkenin kaynaklarını biliyoruz. Bu ülkenin kapasitesini biliyoruz, Kemal Kılıçdaroğlu’nun dürüstlüğünü biliyoruz, bu ülkenin ferasetini biliyoruz. 85 milyon bir bütünüz.  Geliyor gelmekte olan, atam rahat uyu senin emanetçilerinin burada tarih yazacak.Pazar akşamı Türkiye’de yeni bir sayfa açılacak. En az 3 tane milletvekili çıkaracağız biri de sevgili arkadaşım Ufuk Kanışkan olacak.

Gaytancıoğlu’ndan sonra söz alan Ufuk Kanışkan da tüm katılanlara ve mahalle halkına selamlarını sunarak başladığı konuşmasında şunları söyledi.”Heyecanımız yüksek kararlıyız. Bu ucube sistemi ortadan kaldıracağız. Bugün çok üzücü bir haber vardı Gelecek Partisi İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı katledilmişti. Tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyorum. Kadına şiddet konusunda duyarlı olmayan,kadına şiddeti önleyecek bütün yasaları, bütün uluslar arası anlaşmaları hiçe sayan, tek imza ile kaldırdığını zanneden bu zihniyeti kınıyorum. Ben burada Gelecek Partisi Keşan İlçe Başkanı Aydoğan Ersöz’e başsağlığı diliyorum. Bu iktidar 21 yıldan beri var. Cumhuriyetin bütün değerlerini yıktı. Bütün önemli kurumlarını yerle bir etti. ” dedi.

Kortej daha sonra Anafartalar Caddesi üzerinden Alparslan Türkeş Meydanı’na çıkarken bir apartmandan üzerinde EYT’de stajın kabul edilmesi ve atanamayan öğretmenler mesajlarını içeren çiçekler atıldı. 

CHP 11 Mayıs Perşembe akşamı İspat Cami Mahallesi’nde ziyaretlerini sürdürdü.

CHP bu akşam da Yukarı Zaferiye,Yeni Mahalle, Cumhuriyet Mahallesi ile mahalle ziyaretlerini tamamlayacak.