Bezbaş, CHP’nin iktidar olmasını dilediği açıklamasında, tüm adayların ön seçim ile belirlenmesi gerektiğini de yineledi

MEHMET AYTAÇ

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Aday Adayı Mustafa Bezbaş, dün yaptığı yeni yıl değerlendirmesinde, yenilenebilir enerjinin önemine dikkat çekerek, güçlü bir ekonomi için üretimin daha çok artması gerektiğini, bunun için ise enerjiye ihtiyaç olduğunu söyledi.

“HAMZADERE VE ÇAKMAK BARAJLARINDA GÜNEŞ ENERJİSİ İLE BESLEME İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

2023 yılının ülkemize ve dünyaya barış getirmesini dileyerek sözlerine başlayan Mustafa Bezbaş; “Ülkemize huzur gelsin. İnşallah ekonomik daralmanın 2023 yılında azaldığını hatta bittiğini görmek en büyük dileğimiz. Üretim olmadan ekonomi düzelmez. Ülkemizin üretmesi lazım, daha çok üretmesi lazım. Üretmesi için de enerjiye ihtiyaç var. Enerjinin de yenilenebilir kaynaklardan karşılanması çok önemli. 2023 yılında yapılacak olan seçimlerde milletvekili seçilirsem, Çakmak Barajı ve Hamzadere Barajı’nın su basan bütün pompalarının, güneş enerjisi santrali ile beslenmesi için devlet teşviki ile bunların yapılması için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğim” dedi.

“İKTİDAR İÇİN ÖN SEÇİM ŞART”

Mustafa Bezbaş, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, milletvekilliği için adaylık belirleme yönteminin önseçim olması gerektiğini de vurgulayarak; “İnşallah Cumhuriyet Halk Partisi, 2023 yılında iktidar olacak. Yenilenebilir ve temiz enerjiye yatırımlar artacak. Bütün binaların çatı katları, güneş enerjisi santralleri ile dolacak. Ucuz enerji ile ülkemiz ısınacak. Güneş enerjisi santralleri sayesinde yeni araçlar hepsi elektrikle çalışacak. Bunu önemsememiz lazım. Buna yatırım yapmamız lazım. 2023 yılının güzel ülkemize, güzel şeyler getirmesini diliyorum. Partimize iktidar diliyorum. İktidara gidebilmenin yolu da partimizde ön seçim olması lazım. Demokrasinin olması lazım. Sürdürülebilir bir Cumhuriyet Halk Partisi için her koşulda ön seçim yapılmalı, yerelde ve genelde tüm adayların ön seçim ile belirlenmesi gerekmektedir” dedi.