BÜLENT SAYLAM

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Keşan İlçe Başkanı Saner Özdilek, 6 Şubat 2023 saat 04.17 7.7 büyüklüğündeki depremin yaralarını sarmak için acil gerekli malzeme ve eşya yardımı başlattıklarını duyurdu. Yardımlarını getirmek isteyen vatandaşların 10.00 ile 17.00 saatleri arası parti binasında ilçe başkanlığıyla iletişime geçebilecekleri de belirtildi.

AMACIMIZ BÜYÜK, YARDIM ÇIĞLIKLARINA DUYARLIYIZ

Özdilek, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Bugün iki büyük depremle yıkıldık, acımız büyük, yardım çığlıklarına duyarlıyız. Merkez üssü Kahramanmaraş olan 2 büyük depremden etkilenen illerimizin yaralarını sarmak için Cumhuriyet Halk Partisi Keşan İlçe Örgütü olarak Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda İl Başkanlığımızın Koordinesinde yardımlar toplanmaktadır. İhtiyaç malzemelerinin listesi: Çadır içi soba, Uyku Tulumu (yetişkin/ çocuk), Uzay Battaniye, Cep Isıtıcı, Sentetik içlik (bebek/ çocuk), Eldiven, atkı, bere, çorap (çocuk bebek yetişkin için), Polar battaniye, Kışlık, bot, kışlık mont (yetişkin, çocuk), Bebek bezi mama, biberon), Hijyenik PED, Islak mendil, sıvı sabun, tuvalet kâğıdı, havlu kâğıt, havlu, El Feneri, kalem pil, kibrit, kıyafettir. Yardım etmek isteyen vatandaşlarımızın ilçe başkanlığımıza 10.00-17.00 arası yardımlarını bırakılabilir ya da ilçe başkanlığımızla iletişime geçebilirler.

Yardımlar AFAD, valilikler ve örgütümüzle koordineli şekilde ivedilikle ihtiyaç sahiplerine iletilecektir. Deprem bölgesinde canlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet ailelerine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyor bölgede kurtarma çalışmaları yapan ekiplere kolaylıklar diliyoruz.”