Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle, mahalle mitinglerine 23 Mart Cumartesi günü Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde devam ederken, kendisini karşılayan kalabalığa hitap eden Op. Dr. Mehmet Özcan, Keşan’a bakan ve bakan yardımcılarının gelmeye başladığına dikkat çekerek, “Kimi getirirseniz getirin elimden alamayacaksınız.” dedi.

CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın seçim çalışmalarını yürüttüğü Dr. Tayyip Akalın Caddesi’ndeki Seçim Bürosu’nun önünde toplanan kalabalığın oluşturduğu kortej, saat 21.30 sıralarında Aşağı Zaferiye Mahallesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe; CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, CHP’den Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Şenol Yalı, Feridun Tümer ve Mustafa Bezbaş, CHP’den 3. sıra Edirne Milletvekili Adayı olan Av. Ufuk Kanışkan CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu, CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanı Halil Uvacıklı, kadın ve gençlik kollarının üyeleri, İl Genel Meclisi üyesi adayları, Belediye Meclisi üyesi adayları, geçmiş dönem ilçe başkanlarının yanı sıra, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

ÇAKIR: “’İKTİDAR PARTİSİYİZ. BÜYÜK YATIRIMLAR GETİRECEĞİZ’ DEDİLER AMA YAPTIKLARI SADECE POLYESTER HEYKELLER, YAPMA ÇİÇEKLER VE KALDIRIMLARDA İNSANLARIN TAKILIP DÜŞTÜĞÜ, KOLUNU BACAĞINI KURDUĞU ANLAMSIZ TAŞLAR”

Önder Caddesi ve Cin Ali Caddesi üzerindengerçekleştirilen yürüyüşe katılanlar, Muammer Aksoy Caddesi’ne çok sayıdamahalle sakini tarafından karşılandı. Burada kurulan platformda, caddeyi dolduran kalabalığa seslenen Anıl Çakır,  tüm Aşağı Zaferiye Mahallesi sakinlerini selamlayarak,2019 yılında bunların be olduğunu gördük. 2019-2024 yılları arasında Mehmet Başkanın değerini bir kez daha anladık. Çok büyük vaatler ile geldiler, yalanlar ile geldiler ama 5 yılda bütün foyaları ortaya çıktı. ‘İktidar partisiyiz. Büyük yatırımlar getireceğiz’ dediler ama yaptıkları sadece polyester heykeller, yapma çiçekler ve kaldırımlarda insanların takılıp düştüğü, kolunu bacağını kurduğu anlamsız taşlar. ‘Artık yeter’ diyeceğiz ve 31 Mart’ta Keşan’a, Keşan’ın doktoru gelecek. Tarihi bir sınav vereceğiz. Önümüzde tarihi bir fırsat var. Bunu sadece bir yerel seçim olarak düşünmeyin. Türkiye’yi yönettiğini zannedenlere bir sarı kart vereceğiz. Çalıştıkça batan bir ülke haline geldik. Ekonomi her geçen gün daha kötüye gidiyor. Tarım ve hayvancılık bitme noktasında, işsiz sayısı her geçen gün artıyor. Bizleri açlık sınırının altında yaşamaya mahkum ettiler. Bunların aldığı en küçük belde belediyesi dahi iktidardaki sürelerini biraz daha uzatıyor. Bunlara elini veren kolunu kurtaramıyor. Keşan 5 yıldır hasta. Mevcut Belediye Başkan adayı meydanlarda yaptıklarını anlatacağına diline Cumhuriyet Halk Partisi’ni dolamış. Benim çok konuştuğumu söylüyor. ‘Gelecek dönem aday mısın?’ diye soruyor. Ancak kendisi demokratik bir partili olmadığı için bizdeki işleyişi bilmiyor. 31 Mart’ta Keşan’ın Belediye Başkanı Cumhuriyet Halk Partili olacak. 2024, 2029, 2034’te de ne yaparsan yap Keşan’ın belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partili olacak. Harika bir Belediye Başkan Adayımız var. Onların büyükşehir belediye başkanından ödül aldı. Arkasında da gümbür gümbür bir ekip var. Arada bir vizyon farkı da var.” dedi.

“MEHMET BAŞKANIN YAPTIĞI YAĞMUR SURU KANA PROJESİNİN ÜZERİNİ ASFALT İLE KAPATTILAR”

Çakır, “Meclisimiz harika. Belediye Meclisi üyelerimiz arasında 8 tane Cumhuriyet kadınımız var. Cumhuriyet kadını dediğimde de mevcut belediye başkanı ve başkan adayı kızıyor; ‘Neden Cumhuriyet kadını diyorsun? Bizimkiler ney? Biz sizden daha Atatürkçüyüz.’ diyor. Bu memlekette her geçen gün Atatürk’e yapılan saldırılar dozunu artırıyor. Atatürk’e ve O’nun silah arkadaşlarına, bize bu toprakları vatan yapanlara ‘2 ayyaş’ dediler sesini çıkartmadın. Senin milletvekilin Cumhuriyet için; ‘100 yıllık reklam arası’ dedi ancak sen yine sesini çıkartmadın. Madem Atatürkçüsün, madem Cumhuriyetçisin neden bunların peşine takıldın? Kendileri geçtiğimiz günlerde bir video hazırlarken, yağan yağmurda Anafartalar Caddesi’nde kavşağı su bastı. Çünkü Mehmet Başkanın yaptığı yağmur suru kana projesinin üzerini asfalt ile kapattılar. Vatandaş suyla cebelleşirken bunlar da çizgi film ile uğraştılar. Kendi yazdığın filmde kahraman olmak kolay. Gel de burada kahraman ol. Hepinize saygılarımı sunarım.” Şeklinde konuştu.

ÖZCAN: “ÇOK PİS KOKULAR GELMEKTE”

Platforma çıkarak kendisini karşılayan kalabalığa seslenen Op. Dr. Mehmet Özcan, kalabalık karşısında heyecanlandığını belirterek, Değerli hemşehrilerim öncelikle Ramazan Ayı’nız mübarek olsun. Belediyecilikte insanlar veya liderler kendilerinden bir şey ararlar. Ben; 3 dönem başkanınız olarak çalıştım. 3 dönem de yüksek oylarla seçildik. 5 yıl aradan sonra tekrar sizlere kavuştum. Bu iş bitti. Çünkü karşı taraftakinin vatandaşa verdiği bir sempati yok. Hele son 2-3 yıldır başka başka yollara girdiler. Emin olun belediyeyi devraldığımızda herhalde burnumuza birkaç mendil tutacağız kokudan. Çok pis kokular gelmekte. Dilime alamayacağım icraatları var. Sürekli yalan. Bıraktığımız eserlerin bilinçli olarak tahrip edildiğini gördüm. Yağmur suyu kanal projesi ızgaralarının üzerine asfalt çekmek, rahmetli belediye başkanımızın adını taşıyan, Keşan’ın misafir odası olan Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nin havuzu kevgire dönmüş. Havuzun makineleri çalışmıyor. Toptancı Hali’nin duvarları soyulmuş, idari binaya yağmur sızıyor, kiremitler uçmuş. Çukurlar açılmış. Çok daha kötüsü; Yayla Sahili’ne gittiğimde, o günün parasıyla 6 milyon TL’ye yaptığımYayla Atık Su Arıtma Tesisi’nin 4 yıldır kapısının kilitli olduğunu, içerisindeki akşamların pert olduğunu gördüm. Bu; devletin parasıyla, sizlerin parasıyla sizlere yapıldı. İnsanda biraz vicdan olsa tamiratını yaptırır. Mayıs ayından sonra yazlıkçılar gelecek.” diye konuştu.

“740 HANEYE DOĞAL GAZ ÇEKECEKLER, KOMBİ ALACAKLARMIŞ”

Yediyüz Evler TOKİ Konutları’nda kalorifer sistemlerinin pert olduğunu da kaydeden Özcan, şunları söyledi; 740 haneye doğal gaz çekecekler, kombi alacaklarmış. Bir kombi 30 bin TL olsa, 740 ile çarpsanız aklınız uçuklar. Ancak bunu devlet yaptı devlet çözecek. Belediyenin kapısı kolay para kazanma kapısı değildir. 15 yıl bir tane haram geçmedi boğazımdan. Şimdi ayaklarının altından kumlar kayıyor. Önceki gün TBMM eski Başkanını, sonra Bakanı, daha sonra da Bakan Yardımcısı buraya geldi. Kimi getirirseniz getirin elimden alamayacaksınız. Sağa sola öyle tehditler yağdırıyorlar. Olgun bir insana güç, büyüklük göstermeyi vermez. Olgun olmadıkları için tehditleriyle, hakaretleri ile bir şeyi elde tutmaya çalışıyorlar. Gittiği mahallelerde 5 tane meclis üyesini adıyla çıkartamıyor. Bir de kavga ediyorlar. Bu akşam bir kez daha perçinlendi. Biz bu seçimi aldık. Önümüzdeki bayramda inşallah sizleri başkanınız olarak selamlayacağım.”

Yapılan konuşmalardan sonra, CHP’nin İl Genel Meclisi üyesi adayları ile Belediye Meclisi üyesi adayları, isim isim, tek tek sahneye davet edilerek tanıtılırken, CHP’den Keşan Belediye Başkan Aday Adayı olan isimler  Şenol Yalı, Mustafa Bezbaş ve Feridun Tümer platforma davet edildi. Platformdaki isimler kalabalığı selamlayarak teşekkür etti. Miting burada sona erdi. Kalabalık, Anafartalar Caddesi’nden Seçim Bürosu’na hareket etti.

CHP Mitinglerine bu akşam Cumhuriyet Mahallesi’ nde devam edecek.

E4850Eb3 A322 4046 Bd81 E02C2F8D212D

Özcan, Yenimescit Mahallesi'nde konuştu: “Sağlık ocağı, düğün salonu ve hastaneye ücretsiz ulaşım sağlayacağız”

Okan Gaytancıoğlu:“Eğer evlatlarınızın geleceğini düşünüyorsanız ‘Baba’nın elini bırakmayın”

Çakır: “Bu güzelim mahalleye bir çivi dahi çakmamışlar”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle, mahalle mitinglerine 24 Mart Pazar akşamı Yenimescit Mahallesi’nde devam ederken, atanamadığı söyleyen bir İngilizce öğretmeni mitingde yaptığı konuşma ile alanı dolduranlara duygusal anlat yaşattı

CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın seçim çalışmalarını yürüttüğü Dr. Tayyip Akalın Caddesi’ndeki Seçim Bürosu’nun önünde toplanan kalabalığın oluşturduğu kortej, saat 21.30 sıralarında Yenimescit Mahallesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe; CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, CHP’den Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan FeridunTümer, geçen dönem CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr.Okan Gaytancıoğlu, CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu, CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanı Halil Uvacıklı, kadın ve gençlik kollarının üyeleri, İl Genel Meclisi üyesi adayları, Belediye Meclisi üyesi adayları, geçmiş dönem ilçe başkanlarının yanı sıra, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

ÇAKIR: “VATANDAŞIMIZ RANDEVU ALAMIYOR, İÇERİ GİRMEK İÇİN 4 TANE GÜVELİKTEN GEÇMEK GEREKİYOR”

Rasim Ergene Caddesi ve İlyas Bey Caddesi üzerinden gerçekleştirilen yürüyüşe katılanlar, Yenimescit Mahallesi’nin meydanında çok sayıda mahalle sakini tarafından karşılandı. Burada kurulan platformda, caddeyi dolduran kalabalığa seslenen Anıl Çakır, CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın seçildiğinde parti gözetmeksizin herkesi kucaklayacağının altını çizerek, Bu akşam sakın gazoz içmeyin. Yapmadıkları şey kalmadı. Meclis eski başkanını, İçişleri Bakan Yardımcısını getirdiler.  Son olarak da ‘Gazozcu Nuri’yi getirdiler. Yarın akşam Coşkun’u getirmeyeceklerinin garantisi yok. İş buraya geldiğine göre bunlar artık kaybediyor. Yolda gelirken gördük. Bu güzelim mahalleye bir çivi dahi çakmamışlar.Vatandaşımız randevu alamıyor, içeri girmek için 4 tane güvelikten geçmek gerekiyor. Artık hakaret etmeye başladı. Artık yeter, 1 hafta sonra halkçı başkan Mehmet Özcan ile kibir kulelerini yıkmaya geliyoruz.” dedi.

“ŞİRKETİN YAPTIĞI BAĞIŞI KENDİ PROJESİYMİŞ GİBİ KİTABA KOYMUŞ”

Helvacıoğlu’nun Özcan’ın proje kitapçığı ile ilgili eleştirilerde bulunduğunu hatırlatan Çakır, Kendi kitapçığının içerisinde bir park projesi göstermiş. Bu park projesinin yapılması için vefat eden bir vatandaşın çalıştığı işyeri tarafından, Keşan Belediyesi’ne bağış yapılmış. Bu bağışa oy birliği ile onay verildi ve park yapıldı. Şimdi bakıyoruz, şirketin yaptığı bağışı kendi projesiymiş gibi kitaba koymuş. Mübarek Ramazan Ayı’nda bu kadar yalan söyleme. Kimseyi ayırmayan bir Belediye Başkan Adayımız ve arkasında 25 tane pırıl pırıl meclis üyesi, 5 tane il genel meclisi üyesi adaylarımız var. Hepsi işinin ehli, toplumda karşılığı olan, menfaat için değil millet için siyaset yapan insanlar. 8 kadın adayımız var. Hepsine sizlerden estek istiyorum. 1 Nisan sabahı şu sizden bu sizden demeden herkesi sarıp sarmalayacağız. Bu yolda hep birlikte yürüyeceğiz.”

“EĞER EVLATLARINIZIN GELECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORSANIZ ‘BABA’NIN ELİNİ BIRAKMAYIN”

Çakır’ın ardından platforma çıkan Okan Gaytancıoğlu, kalabalığı selamladıktan sonra “Eğer evlatlarınızın geleceğini düşünüyorsanız Mehmet bBaba’nın elini bırakmayın. Mehmet Özcan’ı 31 Mart’ta tekrar Keşan Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtacak mısınız?”   dedi.

Gaytancıoğlu’ndan sonra konuşan Mehmet Özcan tüm kalabalığın Ramazan Ayı’nı tebrik ederek, kendilerini yalnız bırakmayanlara teşekkür ederek,  Belediye Başkanlığı döneminde, atanamayan ve zor durumda olduğunu söyleyen bir öğretmenin kendisini ziyaret ettiğini ifade ederek; Atanamadığını ve zor durumda olduğunu söylemesi üzerine kardeşimize bir firmada iş bulduk ve o günden bu yana çalışıp hayatını idame ettiriyor. Bu çocuklar neden o kadar çok okul okuyorlar? Vaz geçip kötü yollara mı düşsünler. Bu hale getirenler utansın.” derken, konuyla ilgili konuşan öğretmen de şunları söyledi; “Öncelikle Mehmet Özcan’a bana konuşma fırsatı verdiği için teşekkür ederim. Ben bu mahallede doğdum, bu mahallede doğdum ve bu mahallede sevdim. Uludağ Üniversitesi’nden mezunum, İngilizce öğretmeniyim. Ülkemizde bir atama problemi var ve açıkta kaldım. Her yerden darbe yedim. Kime gittiysem kimse yardım etmedi. En son cebimde 2 lirayla ‘Baba’nın kapısını çaldım. Cebimde 2 lira var, evimde eşim hamile ve kiradayım. Belediyeye girerken 10 tane güvenlik yok, yakamda ziyaretçi kartı yok, X-ray cihazları yok. Kapısını çaldım ve ‘Baba zor durumdayım. Ne yapayım?’ dedim. Allah razı olsun kendisi bana vesile oldu. 2 tane evladım var. Eğer evlatlarınızın geleceğini düşünüyorsanız ‘Baba’nın elini bırakmayın. Bizim çocuklarımız ‘Müslüm Baba’ ile büyüyor. ‘Müslüm baba’nın bir sözü var; bilmeyiz hiç yalandolan. Böyle yaşar insan olan. Onur olan bizden kalan biz babadan böyle gördük.

SAĞLIK OCAĞI, DÜĞÜN SALONU, HASTANEYE ÜCRETSİZ ULAŞIM…

Öğretmenin bu sözleri üzerine miting alanını dolduran vatandaşlardan bazıları göz yaşlarını tutamadı. Öğretmenin ardından kalabalığa seslenen Mehmet Özcan, devletin imkanlarının vatandaşa yayılması gerektiğini söyledi. Zati Yörüker Caddesi’nin karanlık kaldığını belirterek ışıklandıracağı sözünü veren Özcan, 2005 yılında ilk taş kaplamayı hiç ayırmadan her mahallemize yaptım. Sanki burada bazı yerler ayrılmış gibi. Burada muhtarlık binasının üzerinde kurslar, eğitimler verdik. Ancak şuan pek kullanılmıyor gibi duruyor. Burada sağlık ocağı için teklif etmiştik. Bu nedenle kazanan muhtarımız ile sağlık ocağının gelmesi için uğraşacağız. Devlet Hastanesi’ne ücretsiz ulaşım sağlayacağız. Düğün salonu ihtiyacınızı karşılayacağız. Biz yeniden belediyeyi alırsak, yardımların kesileceğini söylüyorlarmış. Biz 3 dönem boyunca imkanlarımız ölçüsünde geri çevirmemeye çalıştık yardım ettik. Bizim hiçbir zaman kapımız kapanmadı. Kapıları açmaya geliyoruz. şeklinde konuştu.

“MESLEK KAZANDIRMA KURSLARINA DEVAM…”

Kilit parke taşı kaplama işiyle ilgili de konuşan Mehmet Özcan, şunları söyledi;Burada ihale yaptığımızda hep dışarıdan firmalar katlıyordu. Biz de buradaki vatandaşlarımız ile görüştük. Bu işi yapabileceklerini anlattı. Onlar da kilit parke taşı döşemeye başladılar. Şuanda bu iş ile ilgili 6 grup oluştu. Meslek kazandırma kurslarımıza devam edeceğiz. Samimi bir insanım, olana olur olmayana olmaz diyen biriyim. Sizleri seviyorum. İnşallah bir 5 yıl Keşan’ı daha önce olduğu gibi sizlerle birlikte yönetiriz.

Yapılan konuşmalardan sonra, CHP’nin İl Genel Meclisi üyesi adayları ile Belediye Meclisi üyesi adayları, isim isim, tek tek sahneye davet edilerek tanıtılırken, CHP’den Keşan Belediye Başkan Aday Adayı FeridunTümer, Gençlik Kolları Başkanı Halil Uvacıklı da platforma davet edildi. Platformdaki isimler kalabalığı selamlayarak teşekkür etti. Miting burada sona erdi. Kalabalık, Rasim Ergene Caddesi’nden Seçim Bürosu’na hareket etti.

CHP Mitinglere bu akşam Cumhuriyet Mahallesi’nde devam edecek.