Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri nedeniyle mahalle mitinglerine Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde, 1 saatte gerçekleştirdiği 2 miting ile devam ederken, CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan, Keşan Belediyesi’nin kapılarını yeniden halka açacaklarını, Keşan’ı halk ile birlikte yöneteceklerini söyledi.

CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan’ın seçim çalışmalarını yürüttüğü Dr. Tayyip Akalın Caddesi’ndeki Seçim Bürosu’nun önünde toplanan kalabalığın oluşturduğu kortej,  saat 21.30 sıralarında Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe; CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, CHP’nin Keşan Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Mehmet Özcan ile CHP’den Keşan Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Şenol Yalı, FeridunTümer, geçtiğimiz genel seçimlerdeCHP’den 3. sıra Milletvekili Adayı olan Av. Ufuk Kanışkan,  CHP Keşan Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu, CHP Keşan Gençlik Kolları Başkanı Halil Uvacıklı, Belediye Meclisi üyesi adayları, geçmiş dönem ilçe başkanlarının yanı sıra, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

ÇAKIR: “31 MART’TA YALANCILARI, YALAN SÖYLEYENLERİ GÖNDERMENİN ZAMANI GELDİ”

Rasim Ergene Caddesi üzerinden gerçekleştirilen yürüyüşe katılanlar, ilk mitingin gerçekleştirildiği Ahmet Yesevi Caddesi’nde mahalle sakinleri tarafından karşılandı. Soğuk havaya rağmen alanı dolduran kalabalığa seslenen Anıl Çakır, kendilerini karşılayan Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’ndeki vatandaşlara teşekkür ederek,Mustafa Kemal Paşa Mahallesi gösterdi ki bu iş artık bitmiş. Meydanlar tıklım tıklım. 5 yıldır Keşan’ı yönettiğini zannedenlere bir elveda demenin zamanı gelmiş. AKP’nin Belediye Başkan Adayı, ‘Cumhuriyet Halk Partisi’nin İlçe Başkanı neden bu kadar çok konuşuyor?’ demiş. Bu akşam bu yüzden biraz daha konuşacağım. Demek ki Cumhuriyet Halk Partisi’ne gizli gizli bir hayranlığı var. Cumhuriyet Halk Partisi’ni takip etmeye devam ediyor. Keşan’ı nasıl yönetemediğini mi anlatmayacağız. Kimden korkuyorsunuz, milletten mi? 31 Mart’ta artık Keşan’ı hak ettiği yönetime kavuşturmanın zamanı geldi. 31 Mart’ta yalancıları, yalan söyleyenleri göndermenin zamanı geldi. 3 dönen başarı ile Keşan’ı yöneten, Keşan’a hayran, O Keşan’a hayran halkçı başkan Mehmet Özcan, sizlerin destekleri ile yine belediye başkanı olacak. Bizde işler, demokrasi ile yürüyor. 30 Aralık’ta üyelerimiz kimin aday olacağına karar verdi ve Mehmet Başkanımız aday oldu. Allah nasip ederse 2029’da yine ön seçim yaparız yine üyelerimiz, yine halk karar verir. Ben olur muyum, olmaz mıyım bilmiyorum. Ama şundan adım gibi eminim ki; 31 Mart’ta da, 2029’da da, Keşan’ın belediye başkanı Cumhuriyet Halk Partili olacak.”dedi.

“Vatandaşa çözüm bulacaklarına oturdular bilgisayar başına bir çizgi film yaptılar”

Rasim Ergene Caddesi’ndeki esnafların kan ağladığını vurgulayan Çakır, “Nur içerisinde yatsın Merhum Belediye Başkanımızın adını taşıyan Rasim Ergene Caddesi’ni mahvetmişler. Esnafımız kan ağlıyor. Ancak esnafın derdine dermen olmak için adam gibi adam, Keşan’ı Keşanlılar ile birlikte yönetmeye gelen Mehmet Özcan geliyor. Zor günler geçiriyoruz ama artık bunlara Keşan’dan başlayarak, ardından da ilk gene seçimde cevabımızı vereceğiz. Başkanımız ile birlikte 25 tane pırıl pırıl, alanlarında uzman, güvenilir, saygın, dürüst adaylarımız var. Belediye meclisinde 8 tane kadın adayımız var. Onlara sahip çıkın. ‘Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı işine baksın’ diyor. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanına, Belediye Başkan Adayına dil uzatmak hiç kimsenin haddine değil. 5 yıldır yalanlarla kandırdılar. Yine zihni sinir projeleri var. İnsanları kandırmak için yola çıkmışlar. İşleri güçleri yalan. 50 dakika miting yapıyorlar, 40 dakikası Mehmet Özcan. Geçen hafta yağmur yağdı Rasim Ergene Caddesi’ni su bastı. Vatandaşa çözüm bulacaklarına oturdular bilgisayar başına bir çizgi film yaptılar. En büyük meziyeti kalem pil olan ağabeyimiz gidiyor Türkiye’nin sayılı cerrahlarından biri olan Mehmet Özcan’a laf atıyor. Kusura bakma ama yanına bile yaklaşamazsın. Biz kimseden korkmayız, çekinmeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi bir yuva, bir okuldur. Ama sen 6 ay Cumhuriyet Halk Partisi’nin kapısında yatıp da içeri giremediğin için bunu bilmiyorsun.”  diye konuştu.

ÖZCAN: “YAPACAKLARINI ANLAT, YAPAMADIKLARINDAN ÖZÜR DİLE AMA ÇAMUR ATMA”

Daha sonra söz alarak Mustafa Kemal Paşa Mahallesi halkını selamlayan Mehmet Özcan, tüm vatandaşların Ramazan Ayı’nın hayırlı olmasını temenni ederek, şunları söyledi; Biz bu seçimi alıyoruz. 15 yıl neler yaptığımı hepiniz biliyorsunuz. Tekrar göreve geldiğimizde neler yapacaklarımızı anlattık. yaptıklarım, Yapacaklarımın teminatıdır. 5 yıl içerisinde Keşan’lılar farkı fark etti, görevi bana verdiler. Gideceklerini anladıkları için başından beri, 5 bin işçiden tutun, tramvaylara kadar yalan yalan yalan. 2 caddenin doğru dürüst süslemesini yapamadılar. Sayın Helvacıoğlu’na bazı tavsiyelerim olacak. Güya ben belediye başkanı olduktan 2 sene sonra görevden istifa edecek, yerime meclisteki arkadaşlardan birine devredecekmişim;nereden biliyorsun? Ayrıca bazı meclis üyelerimize ‘Sponsor’ diyor. Senin sponsorlarını burada sayayım mı? Ancak bu terbiyesizliğe girmeyeceğim. Ayağını denk al, terbiyeli davran. Yapacaklarını anlat, yapamadıklarından özür dile ama çamur atma. Yapacaklarımız ile ilgili saatlerce konuşurum. Benimle birlikte belediyeyi yönetecek olan meclis üyelerimizi tanıtacağız. Ancak bunlar belediye meclisi listesini yaparken 15 gün debelendiler. Biz o kadar güzel bir meclis üyesi listesi yaptık ki, gençlerimiz, kadınlarımız, değişik branşlarda uzmanlarımız var. Ancak onlar sahneye çıkarttıkları meclis üyelerinin ne adını ne mesleğini söylemiyorlar. Biz, alanlarında uzman olan kadromuz ile Keşan’ı 5 yıl hak ettiği gibi yöneteceğiz. Hibe, hibe dedikleri heybe oldu. Mahallemizin diğer parçasını çok bekletmemek adına, meclis üyelerimizi sizlere tanıtmak istiyoruz. İnşallah bayramı birlikte geçiririz.”

İKİNCİ MİTİNG…

Buradaki mitingin ardından, kortej Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Zati Yörüker Caddesi’ne doğru yürüyüşe devam etti. Çakır, Özcan ile beraberindeki kalabalık, burada meşaleler ve çiçekler ile karşılandı.

ÇAKIR: “31 MART’TA KİBİR KULELERİNİ YIKMAYA GELİYORUZ”

Kortej ve kendilerini bekleyen Mustafa Kemal Paşa Mahallesi halkı ile birlikte daha da artan kalabalığa seslenen Anıl Çakır, şunları kaydetti, “Yandaşlarını kayırırken garibanların yüzüne bakmadılar. 5 yıl önce büyük yalanlarla geldiler. Ancak sonra makam odasına dahi almadılar. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Artık engelleyemezler. Dip dalga geliyor; saat 23.00, ikinci mitingi yapıyoruz ve meydanlar tıklım tıklım. 31 Mart’ta hep beraber kazanacağız ve o hep birlikte yine bu meydanda coşkuyla kutlayacağız. Siz de 1 Nisan’da kapıları açacağımız Mehmet Özcan’a çay içmeye gideceksiniz. Hiç kimse halkı kendi seçtiği başkanında uzaklaştıramaz. Seçilmeden önce, seçildikten sonra başka oynanmaz. 31 Mart’ta kibir kulelerini yıkmaya geliyoruz.”

ÖZCAN: “15 YIL BELEDİYENİN MAKAM ODASININ KAPISI KAPANMADI AMA ŞİMDİ ‘RANDEVU ALDINIZ MI?’ DİYORLAR”

Keşan'da 23 Nisan coşkusu Keşan'da 23 Nisan coşkusu

Daha sonra platforma çıkan Mehmet Özcan, tüm katılımcıları selamlayarak, Kazandıktan sonra bu sevginin hakkını vermek için 10 kat daha fazla çalışacağım. Biz bu seçimi kazanıyoruz. Vatandaşımız 5 sene içerisinde farkı fark etti. Bundan sonra hedefimiz çalışmak ve size layık olmaktır. 15 yıl belediyenin makam odasının kapısı kapanmadı ama şimdi ‘Randevu aldınız mı?’ diyorlar. Devlet Hastanesi’nden randevu almak daha kolay.” şeklinde konuştu.

“15 YIL ALNIM AÇIK, 5 YIL SOKAKTA KORUMASIZ GEZDİM, ŞU AN BELEDİYE İÇERİSİNDE KORUMAYLA GEZİYORLAR”

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi halkı için Keşan Devlet Hastanesi’ne gidişte ücretsiz ulaşım sağlayacağını söyleyen Özcan, Bize sabır ile sınanıyorsunuz deniyor. Tabii ki yeri geldiğinde bu söz çok değerli ama hep biz mi sabredelim? Sizler de bizim sabrımız kadar biraz fedakarlık edin. Çirkefliğe başvuruyorlar, yalanlar atıyorlar. 15 yıl alnım açık, 5 yıl sokakta korumasız gezdim, şuan belediye içerisinde korumayla geziyorlar. Biz bu seçimi alıyoruz. Bu kalabalığı gördükten sonra heyecanlanmaması mümkün değil.  Meclis üyesi adaylarımızı, adıyla, işiyle tek tek tanıtıyoruz. İnşallah 5 yıl boyunca sizlere hayırlı işler yapmayı Allah nasip etsin. Sizlere çok teşekkür ediyorum.” Belediye meclisi adaylarının tek tek tanıtılmasının ardından sona eren buradaki mitingin ardından, kortej yürüyüşü, Rasim Ergene Caddesi’nden dönüşe geçti. Yürüyüş, CHP’nin Seçim Bürosu önünde sona erdi.

CHP’nin mahalle miting programı bu akşam Aşağı Zaferiye Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi’nde devam edecek.

C0983Ae8 0262 4Bb6 9014 B230D3799D98