Ekonomik nedenlerle özel anaokullarına kayıt yaptırmak istemeyen veliler, çareyi Devlet okullarında arıyor. Ancak çocuklarını kayıt yaptırmaya çalışan veliler, birçok sorunla da karşı karşıya kalıyor. Kayıt yaptırmak için sabahın erken saatlerinde anaokulunun önünde bekleyen veliler, bu durumdan şikâyetçi.

Keşan’da devlete ait 2 anaokulunun önünde veliler, çocuklarını kaydettirmek için sabahın erken saatlerinde sırada beklediler. Keşan Sevgi Anaokulu’na kayıt yaptırmak için veliler, gece yarısı 01.00’den itibaren okulun açılış saatine kadar bekleyen anne babalar, yanlarında getirdikleri kâğıda sırasıyla isimlerini yazarak liste oluşturdular. Okulun açılış saatini beklerken bazı velilerin, yanlarında getirdikleri kamp sandalyelerinde oturdukları gözlendi.

Keşan’da 4-5 yaş grubu çocuklar için anaokulu açığı olduğunu belirten veliler, yetkililerin seslerini duymasını istediler.

ADEN Koleji'nde mezuniyet coşkusu ADEN Koleji'nde mezuniyet coşkusu

Sonuçların 5 Temmuz 2024 Cuma günü belli olacağı ve adrese dayalı sisteme göre kayıtların alınacağı öğrenildi. Bekledikleri okul önünde açıklama yapan veliler, “Saat 01.00’den beri bekledik ama adrese dayalı sisteme göre kayıtların alınacağı söylendi. Boşuna beklemiş de olabiliriz. Acilen devletin bu soruna çözüm bulmasını istiyoruz” diyerek isteklerini yetkililere bildirdiler.

Muhabir: MEHMET AYTAÇ