Cumhur İttifakı AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu’nun düzenlediği mahalle mitingleri, İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’ın da katılımıyla Mustafa Kemal Paşa Mahallesi’nde sürdü.

Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki SKM önünde oluşturulan kortej, mitingin yapılacağı Cumhuriyet Caddesi üzerindeki miting alanına yürüdü.

Saat 22.15 sıralarında başlayan mitinge; İçişleri Bakan Yardımcısı BülentTuran, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Cumhur İttifakı Belediye Başkan   Adayı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyesi adayları, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“BU İŞ GÖNÜL İŞİ”

Mitingde konuşan İnan, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini taşıyan Mustafa Kemal Paşa Mahallemizdeyiz. Sizlere soruyorum burada dışarıdan kaç kişi var? Cebine bir kuruş koyup gelen var mı? Bu iş gönül işi. Biz vatan, millet, Keşan sevdalısıyız. Ayaklarınıza, yüreğinize sağlık.” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ, BAKANLARIMIZ, MİLLETVEKİLLERİMİZİN DESTEKLERİYLE ÇOK İŞLER YAPTIK”

Kılınç ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “5 yılda 15 yıllık iş yaptık ve Keşan’ı il seviyesine getirdik. Bir 5 yıl daha çok büyük hizmetler yapacağız. Bakanımız, milletvekilimiz, çalışkan belediye başkanımız burada. 5 yılda yapmadığımız iş kalmadı. Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, milletvekillerimizin destekleriyle çok işler yaptık. Yeni dönem için sizlerden destek bekliyoruz.”

“ESAS KUTLAMAYI 31 MART’TA YAPACAĞIZ”

Daha sonra konuşan Aksal, şunları söyledi: “Çok kıymeti Bakanımız bizimle birlikte. Mustafa Kemal Paşa Mahallesi 31 Mart’ta sandıkları patlatmaya, Keşan’da gerçek belediyeciliği devam ettirmeye hazır mıyız? Onlar konuşur AK Parti yapar. Keşan’da 5 yılda yaptıklarımızı biliyorsunuz. Bu hizmetlerin devam etmesi için 31 Mart’ta destek bekliyoruz. Büyük bir coşku var ama esas kutlamayı 31 Mart’ta yapacağız.”

“BİZ HEP BERABERİZ”

Aksal’ın ardından söz alan Helvacıoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere selamını iletiyorum. Bu akşam ben konuşmayacağım. Biz hep beraberiz.”

“MUSTAFA BAŞKAN’IN YAPTIKLARINI GÖRDÜM”

Miting İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’ın konuşmasıyla sürdü.

22 yıldır her seçimi millet meselesi olarak gördüklerini dile getiren Turan, “Sizlere Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim. Keşanlılara çok özel selamı var. Edirne’miz tarihin bize emaneti. Edirne’nin en büyük ilçesi Keşan’dayız. 7/24 çalışıyoruz ancak böyle sevdiğimiz insanlar olunca, çalışkan başkanlar olunca yanlarında olduğumuzu söylemek için de koşarak geliyoruz. Seçim haftaya bitecek. 4 yıl bir daha seçim yok. Roman insanı devletinin yanındadır, akıllıdır, yarını düşünür. Biz isteriz ki bu millet 6 ay önce nasıl Cumhurbaşkanını, vekili seçti, Keşan’ın Mustafa Başkanı, Meclisi Aksal’ın Vekili, Bakanlığı Bülent Turan’ı beraber yürümeye devam etsinler. Bu halka kopmasın. Benim makamım Mustafa Başkanın makamı olsun, Keşanlıların emrinde olsun. 4 yıl beraber yol yürüyeceğiz. Bu zincirin halkısı bozulmayacak. Mustafa Başkan’ın yaptıklarını gördüm. Her mahalleye sayısız parkın olduğu, müzenin olduğu, altyapının yapıldığı bir ilçenin inşası kolay değil. Gelin bu hikayeyi yarım bırakmayalım. Mustafa Bey 5 yılı geride bıraktı ve ustalık dönemine başlıyor. Keşanlılar geçen dönem biz Keşan’ı kıl payı aldık. Güzel işler yaptık. Haftaya farkla almak istiyoruz. Yapılan işlerin kıymetini takdir etmek istiyoruz. Keşan’a özel bakacağız. Ticaret odası tecrübesi, başkanlık tecrübesi, çalışkanlığı, gayretiyle beraber bu işleri yapacağız. Yollar, köprüler, tüneller, okullar, hastaneler yaparız ama en önemlisi gönülden gönüle yol yapmaktır. Haftaya roman kardeşlerim sadece oy vererek değil rekor kırarak evet demesi lazım. Keşan’ımızın altyapısını büyük oranda bitirdik.”şeklinde konuştu.

“KEŞANLI SİYASİ POLEMİĞE Mİ YOKSA İŞ YAPMAYA MI DESTEK OLACAK?”

Keşan’a 5 yılda çok önemli hizmetlerin geldiğini kaydeden Bülent Turan, sözlerini şöyle tamamladı: “15 Mart’ta 92 fabrikanın olacağı OSB’nin temelini attık, 18 Mart’ta müzeyi açtık, 21 semt sahası açtık. Bu topraklarda yapılacak ne varsa hayata geçirmeye çalışıyoruz. Mustafa Başkan yeni dönemde daha çok projeye imza atacak. Fatma Hanım mecliste, biz bakanlıkta üzerimize düşeni yapacağız. Karşı tarafta iş yapacak politika üretecek ekip yok. Allah aşkına ne olur elinizi vicdanınıza koyun Cumhur İttifakı’nın kavga ettiğini, 6’lı masanın birlikte yol yürüdüğünü gördünüz mü? Her gün kavga. O yapının Keşan’a ne faydası olur. CHP’nin şu an genel başkanlık yarışı devam ediyor. 1 resmi başkan var, 2 İstanbul’da patronluk yapan fiili başkan var, 3 bunlar hata yapsa da tekrar başa gelsem diye bekleyen bir başkan var. Böyle bir yapıya bu millet nasıl omuz verecek. Bu millete ne faydası olacak. Bunların belediye vizyonu yok. Soruyoruz ne yapacaksınız diye; Erdoğan düşmanlığı, Atatürk istismarı. Biz Erdoğan’ı seçtik zaten, bir hafta sonra Mustafa Başkanı şehrimizi daha güzel yapsın diye seçiyoruz. Atatürk düşmanlığı; her seçimde Atatürk akıllarına geliyor. Atatürk hiçbir siyasi partinin siyaset malzemesi olamaz. Atatürk bu ülkenin kurucusudur, hepimizin ortak paydasıdır. Hiçbir siyasi partinin tekelinde olmaz, izin vermeyiz buna. Bizler Atatürkçülüğü seçim kampanyasında konuşulan siyasi malzeme olarak görmeyiz. Bizler tam bağımsız Türkiye derken, emperyalizme dur derken, milli savunması büyütürken, kendi otomobilimizi, savaş uçağımızı, İHA’mızı-SİHA’mızı yaparken Atatürk’ün ruhunun bundan gurur duyacağını biliriz. Atatürkçülük lafla değil çalışarak olur. Keşanlı siyasi polemiğe mi yoksa iş yapmaya mı destek olacak? çalışmaktan yorulmayan insanlarız. Oy verirken hassas davranın. Vicdanımız ve aklımız seçim günü tek oya sahip olacak. Erdoğan’a, Bahçeli’ye ve Mustafa Bey’e sahip çıkarak oyunuzu vereceksiniz. Bizim hayallerimiz var. Trakya hiçbir partinin tekelinde değildir. Bu millet bu hafta sonu ülke yönetimini seçmeyecek. Ülkenin 5 yıl başkanı, bakanı belli. Sorunlarımız varsa ki biliyoruz. Çözmek için gayret ediyoruz. Pandemi yeni bitti, depremi yeni yaşadık, savaşı gördük. Ama kaptan sağlam. Daha çok işimiz hayalimiz var. Hep beraber çok daha büyük işler arayacağız. Mustafa Bey’den daha iyi iş yapacak bir adam varsa görelim. Rüzgar sert eserse bırakın söğüt ağacı düşünsün, çınara bir şey olmaz. Biz ülkemizde, Keşan’da bu çınarın tuttuğunu görüyoruz. Size borcumuz var, yorulduk deme lüksümüz yok. Daha çok çalışacağız. Hep beraber yol yürüyeceğiz. Biz Keşan’a inanıyoruz. Artık Keşanlılık var, Ankara ile uyumu var.”

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN MİTİNGE TELEFONLA BAĞLANDI

Bülent Turan’ın konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefon ile mitinge katıldı.

Mustafa Helvacıoğlu’na bu dönemde belediye başkanlığını kazandırmak suretiyle Keşan’ın emin ellere teslim edileceğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’da CHP 5 yıl kaybettirdi. Keşan’ı sizler Mustafa Bey’e teslim ettiniz ve Keşan emin ellerde oldu. Bu dönemde Edirne’de de hava çok farklı esiyor. Orada da Belgin kardeşimiz belediye başkanlığını almak suretiyle Keşan, Edirne el ele verecek ve Edirne’yi çok farklı yere taşıyacaksınız. 1 haftamız var. Bu hafta durmak yok yola devam. 1 hafta sonra inşallah Keşan’da yola devam edeceğiz.

Miting, meclis üyesi ve il genel meclis üyesi adaylarının tanımının ardından sona erdi.

BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HELVACIOĞLU İSPAT CAMİ SAKİNLERİYLE BULUŞTU

Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 22 Mart 2024 Cuma akşamı mahalle mitingleri kapsamında İspat Cami Mahallesi sakinleriyle buluştu.

Mitingde söz alan Kılınç, 31 Mart’taki seçimlerde Helvacıoğlu’na destek istedi.

Ahmet Karaağaç Parkı yanında gerçekleştirilen mitingde konuşan Helvacıoğlu, 5 yıl boyunca yaptığı çalışmalar ve yeni dönemde hayata geçirdiği projeler hakkında bilgilendirdi.

Metin Çırpan Caddesi’ni yenilediklerini belirten Helvacıoğlu, “26 temalı park yaptık. 15 senede yapamadıklarını 5 senede yaptık. 382 milyon TL değerinde içme suyu hattı projesini hayata geçirdik. 25 yıl yetecek su bulduk. Stadyumumuzu yeniledik. 11 mahallemize 21 semt sahası kazandırdık. Yeni çarşılar yaptık. Kent müzesini açtık. Çok önemli bir yatırım. 70 kilometre yol, 100 kilometre kaldırım yaptık. Kapalı yüzme havuzunu hizmete kazandırdık. Sanayi sitemizi yeniledik. Cumhuriyet Meydanımız çok güzel oldu. Ücretsiz cenaze hizmetlerini hayata geçirdik. Her gün 400 kişiye sıcak yemek ulaştırıyoruz. Burada merhamet var. Bin 500 bebeğimize hoş geldiniz dedik. İzzetiye Mahallemize 20 adet sera kurduk Tarım belediyeciliği, Trakya’da örneği yok. Kadın kooperatiflerimizi kurduk. Hayır çeşmelerimizle öğrencilerimize burs verdik. Evde bakım hizmetleri verdik. Sokak hayvanlarımıza yönelik çalışmalar gerçekleştirdik. Şimdi hayvan mezarlığı yapıyoruz. İspat Cami’ye neler yapmışız, ferman. Yol kaldırım çalışmaları, temalı parklar, semt sahaları, yeni muhtarlık binası, modern duraklar, şehir estetiği, alt yapı çalışmaları, ücretsiz internet, metruk yapıların yıkımı, hayır çeşmeleri. Sayarken yoruldum. 1 milyona yakın hibe aldık. Bakanlıkların önünde 2,80 yatıyorum, almasını biliyorum, hizmeti getirmesini biliyorum. Önümüzdeki dönem; Kurtuluş Caddesini bitiriyoruz. Kent ormanını yapıyoruz. Özgün Yapı’nın arkasına fuar alanı ve bağlantı yolunu devletimizin desteğini yapacağız. Cennet Bahçesi’nin arkasından Yeni Mahalle’ye çıkacak. İlk defa tarım fuarını yapacağız. Okul ve cami bahçelerini yenileyeceğiz. Haldun Taner Parkı’nı yapacağız. Parklarımıza güvenlik kameraları kuracağız. Bankalar Caddesi, Alparslan Türkeş Meydanı, Eski Gelibolu Caddesi, Şehitlik Parkı, eski itfaiye binası alanı, eski belediye binası alanı. Buraların projeleri hazır.”

Miting belediye ve il genel meclisi adaylarının tanıtılmasının ardından sona erdi.

1 (15)