Boztepe Köyü’nde buğday yangını Boztepe Köyü’nde buğday yangını

Gazetemizde Cumhuriyet Meydanı ile ilgili 9 Ekim 2023 tarihinde “20 maddede Cumhuriyet Meydanı ve Atatürk Parkı Dosyası” başlıklı haberimizdeki 20 madde de eleştirilen Hizmet Noktası’nın yakın sürede kaldırılacağı öğrenildi.
Haberimizin 7.maddesinde haberde şu şekilde yer almıştı:
7- İLETİŞİM NOKTASININ YARATTIĞI KİRLİLİK 
“Keşan Belediyesi tarafından meydanın ortasına konulan ve İletişim Noktası adı verilen konteyner yapı, meydanda görüntü kirliliği yaratıyor. Meydanın cephesini büyük ölçüde kapatan yapının arka kısmına eklenen pis su atık borusunun açıkta bırakılması ve bağlantı noktalarının etrafındaki moloz yığınları, çirkin görüntülerin oluşmasına neden oldu.” 

MEHMET ÖZCAN, "KALDIRACAĞIZ" DEMİŞTİ

31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimin ardından Keşan Belediye Başkanlığı’na 4.dönemde seçilen Op.Dr. Mehmet Özcan’ın seçim beyannamesinde yer alan “Cumhuriyet Meydanı’ndaki Hizmet Noktası’nı kaldıracağız” maddesi ile ilgili olarak, Hizmet Noktası’nın camına astıkları “13.05.2024 tarihinden itibaren tahsilat işlemleri ve şikayet talepleri belediyemiz ana hizmet binasında yapılacaktır” şeklindeki duyuru ile vatandaşı bilgilendirdi.
Özcan’ın seçim beyannamesinde Hizmet Noktası’nın kaldırıp kaldırmayacağı veya burasının ne zaman kaldırılacağı da merakla bekleniyor. 
Özcan’ın yine seçim beyannamesinde yer alan Atatürk Anıtını ve daha önce bu alanda bulunan Türk Bayrağını da buraya dikip dikmeyeceğinin de vatandaşlar tarafından da sözünü yerine getirmesi de bekleniyor.

Muhabir: ERDOĞAN DEMİR