Keşan Belediye Başkanı 19 Kasım 2022’de Keşan’ın Kurtuluşu’nun 100.yılında 100 etkinlik yapılacağını açıklamıştı.

Ama o tarih geldiğinde epi topu 3-5 etkinlik yapılmış, bu tarihten önce yapılan toplantıda fikir ve görüşlerini belirten ve etkinliklerle ilgili önerilerde bulunanların önerileri maalesef uygulanmamış ve alınan kararların uygulanmaması da tepkilere neden olmuştu.

Bu kez de 29 Ekim ‘de Cumhuriyetimizin 100.yılını kutlamaya hazırladığımız bu günlerde yine 100.Yılda 100 etkinlik iddiası ile ilgili Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun açıklamaları oldu.

Bugün 23 Ekim yani 29 Ekim’e 6 gün kaldı.

20 Ekim 2023 Cuma günü Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda 100.yıl etkinlikleri ile ilgili bir toplantı düzenlendi.

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun katıldığı bir toplantıda 100.Yılda 100 etkinlik ile ilgili olarak şunları söyledi: “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk halkının bağımsızlık mücadelesinin taçlandırıldığı 100. Yılını Keşan’da 100 etkinlik ile kutluyoruz. Kaymakam Sayın Cemalettin Yılmaz öncülüğünde Keşan’daki tüm paydaşlarımız ile bir hafta boyunca şehrimizin her bir noktasında Cumhuriyetimizi 100 etkinlik ile coşkuyla kutlayacağımız dolu dolu bir program hazırladık.Tarih boyunca yazılan destanların en güzeli olan Cumhuriyet Destanımızı doyasıya kutlayacağımız birbirinden renkli etkinler, unutulmaz anılar sizler bekliyor!100 yıllık Cumhuriyetimizden ilham alarak şeref ve coşkuyla bayramımızı kutlayacağız. Etkinliklerimiz önümüzdeki hafta başlayacak.” dedi.

Yani sevgili okurlarımız anlayacağınız aslında 100.Yılla ilgili 100 etkinlik hazırmış.

Buradan şunu da söylemek istiyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100.kuruluş yıldönümü nedeniyle Keşan Kaymakamlığı bayrama 1 hafta kala değil bence bayrama, aylar öncesinden tüm STK’lar siyasi partiler ve muhtarların katılımı ile geniş bir toplantı düzenleyerek Cumhuriyetimizin 100.yılı nedeniyle coşkulu bir program hazırlayabilirdi.

Benim anlayamadığım ayrıca geçtiğimiz Cuma günü yapılan toplantının ardından bayram programının sahibi olan Keşan Kaymakam Cemalettin Yılmaz değil de, 100.yıl ile ilgili 100 etkinlik açıklamasını neden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu yapıyor.

Sayın başkan açıklamasında 100.Yılda 100 etkinliğin hazır olduğunu söylüyor bugünden itibaren bayrama 6 gün var. Bu 6 günde 100 etkinlik nasıl düzenlenecek bunu da merak ediyorum.

Sayın Helvacıoğlu, belirlenen bu 100 etkinliği ne zaman basın yoluyla kamuoyuna açıklayacak onu da merakla bekliyorum.

Sayın başkan umarım ki 19 Kasım 2022 Keşan’ın Kurtuluşu’nun 100.yılı nedeniyle verdiğiniz ama gerçekleştiremediğiniz 100 etkinlik projesi sözünü Cumhuriyet’in kuruluşunun 100.yılında gerçekleştirebilirsiniz.