AKP, sanki seçimlerin galibiymiş, kazanmış havasına girmiştir. Oysa bir önceki seçimlerde oldukça yüksek oy aldığı, adeta kalesi olarak bilinen Orta Anadolu’da, Karadeniz’de vb. illerde küçümsenmeyecek oranlarda oy kaybetti. Nitekim Keşan’da da 4300 oy kaybı var. Sadece seçim galibiyetinden sonra yapılan ‘’Balkon konuşması’’ kendi seçmenine yönelik ikinci tur için moral ve motivasyon sağlamak adına yapılmıştır. Elbette muhalefet partilerinin seçmenlerini de yok sayıp küçümseyerek ‘’boyun eğin, direnmeyin’’ algısı yaratılmaya çalışılmıştır. Bu söylemlere ve dayatmalara boyun eğenler CHP kadrolarından ve gönül verenlerden çıkmaz. CHP tarihi bunun en güzel örnekleriyle doludur.

CHP Keşan İlçe Örgütü hemen, en kısa zamanda objektif kriterlerle daraltılmış, nitelikli bir yapıyla bir araya gelerek, ilk etaptan çok daha güçlü bir iradeyle, parti içi sorun ve sıkıntılarını seçim sonrasına öteleyerek, disiplinli ve örgütlü bir çalışmaya başlamalıdır.

Bu konuda dostun da düşmanın da takdir ettiği CHP’nin uzun yıllardır kararlı ve boyun eğmeden direnen mücadeleci örgütü, diğer muhalefet partileriyle ortaklaşıp öncülük yaparak, DAHA SON SÖZ SÖYLENMEDİ şiarıyla seçim çalışmalarını başlatmalıdır. Daha ileriye, daha yükseğe taşınmak hepimizin ertelenmez görevidir.

Karamsarlığa ve umutsuzluğa düşenlerin ya da bu durumu siyaseten manipüle etmek isteyenlerin yapacakları en doğru davranış, yaptıklarını ve kendilerini gözden geçirmek olmalıdır, daha sonra üzülmemek adına!

Siyaset, bilindiği gibi uzun erimlidir. Böyle günlerdeki tutum ve davranışlar, gelecekte parti içindeki herhangi bir adaylık sürecinde yaptıkları ve yapmadıklarıyla karşısına çıkacaktır.

Her şeye rağmen halk, AKP hükümetine tekrar yönetme görevini vermemiştir!