“Sadece görevlerimizden istifa ettik”

“14 Mayıs seçimlerinde şahsen Millet İttifakını destekleyeceğiz”

ERDOĞAN DEMİR

DSP Genel Merkezi’nin 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri nedeniyle Cumhur İttifakı’nı destekleme kararı alması üzerine DSP Keşan İlçe Başkanlığı yönetim kurulu, görevinden istifa etti.

DSP Keşan İlçe Başkanı Taner Karatepe ve Yönetim Kurulu geçtiğimiz Cumartesi günü saat 12.00’de İlçe Başkanlığı’nda yaptıkları basın toplantısı ile görevlerinden istifalarını kamuoyuna duyurdu.

İstifa açıklamasını yapan Karatepe şunları söyledi. “Sevgili basın mensupları, DSP sevdalısı dostlarım, 3 yıla yakın bir zamandır onurla ve gurur ile yerine getirdiğim DSP Keşan İlçe Başkanlığı’ndan ben ve ekibim bugün itibariyle istifa etmiş bulunuyoruz. Sevgili dostlar çocuklarımızın ve bizlerin gelecek aydın günlerimiz adına kurtuluş savaşı verdiğimiz bugünlerde Genel Başkanımız Önder Aksakal ve ekibinin Cumhur İttifakını destekleyeceğiz açıklamasının asla ama asla kabul etmemiz imkansızdır.  Genel Merkezimizin aldığı bu karar asla bizlerin görüşlerini temsil etmemektedir. Bizlerin yolu Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği laik, demokrat ve aydınlık Türkiye yoludur. Bizler hiçbir çıkar gözetmeden siyaset yapmaya çalışan insanlarız ve bundan sonra da hiçbir çıkar gözetmeden çocuklarımıza aydınlık bir Türkiye armağan etmek için mücadeleye devam edeceğiz.”

Karatepe ve yönetim kurulu üyeleri, 14 Mayıs seçimleri öncesi de şahış olarak Millet İttifakı’na destek olacaklarını belirtti.