ERDOĞAN DEMİR

Geçtiğimiz Perşembe günü Ankara’ya giderek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın’ı ziyaret eden İYİ Parti İl Başkanı ve 8 ilçe başkanı ortak bir açıklama ziyareti değerlendirdi.

Yapılan açıklama şöyle; “12 Temmuz Çarşamba günü  Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener'i  ve Edirne Milletvekilimiz  Prof. Dr. Sn. Mehmet Akalın ve beraberimizdeki Teşkilatlardan sorumlu başkan yardımcımız  Sayın Bahar Yüknü, İpsala ilçe başkanımız Sn. Gülçin Gürkan, Uzunköprü ilçe başkanımız Sn. İbrahim Erkal, Enez ilçe başkanımız Sn. Savaş Gündoğdu, Keşan ilçe başkanımız Sn. Zafer Sarıkeçe, Süloğlu ilçe başkanımız Sn. Atila Alada, Havsa ilçe başkanımız Sn. Hasan Aktaş, Meriç ilçe başkanımız Sn. Ömer Ergin, Merkez ilçe başkanımız Sn. Bahri Bilen'i temsilen Sn. Burak Tanyeli'nden oluşan ekibimizle makamlarında ziyaret ettik. 2023 genel seçimlerinde parti içersinde,  birlik ve beraberlik ruhuyla kenetlenmiş olmamızın ve bunu Edirne halkımıza hissettirmiş olmamızın   basarımızdaki en büyük etken olduğunu kendilerine bildirdik. Çalışma ve azmimize imrenenler Edirne'mizde güçlü bir İYİ Parti’nin varlığına her geçen gün şahit olmaktadır. Birlik, beraberlik ve kararlılıkla kenetlenerek kazanmış olduğumuz genel seçimlerdeki başarımız bunun en büyük kanıtıdır. Biz İYİ parti Edirne İl ve İlçe teşkilatları olarak; Edirne Belediyesine, 8 ilçe belediyesine ve 7 belde belediyesine talip olduğumuzu Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener'e ve Milletvekilimiz Prof. Dr. Sn. Mehmet Akalın'a bildirdik. Biz İYİ Parti Edirne il, ilçe ve belde teşkilatları olarak simdi Edirne halkımıza; Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener'den aldığımız yetkiyle Edirne Belediyemize, 8 ilçe belediyemize ve 7 belde belediyemize talip olduğumuzu bildiriyoruz.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e layık ve  Evlad-ı Fatihan Edirne Halkının hak ettiği  bir Belediye Yönetimi için bugün itibariyle çalışmalarımıza çalışıyoruz."