HABER MERKEZİ

Hareket, yaptığı açıklamada, CHP’de değişimin daha köklü olması gerektiğine inandıklarını ve bu değişimin siyaset anlayışında, demokrasi arzusunda ve partiyi iktidara taşıyamayan kadrolarda olması gerektiğini belirtti.

Hareketin açıklamasında, “CHP’de değişim tartışmalarının yapıldığı son dönemde değişimin yalnızca isimlerle sınırlı olduğu bir süreç yaşanmakta. Oysa değişimin daha köklü olması gerektiği kanaatindeyiz. Değişim; siyaset anlayışında, demokrasi arzusunda ve partimizi iktidara taşıyamayan kadrolarda olmalıdır. Değişim; halk için ve halkla birlikte olmalıdır. Değişim; ülkemizi ve şehrimizi örgütlü gericilikten kurtaracak çizgide olmalıdır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Ergün Türkyılmaz’ın dürüstlüğüne, ahlakına, demokrasi anlayışına, adalet duygusuna ve Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığına inanıldığı belirtilerek, “Bu ölçü çerçevesinde önümüzdeki yerel seçimlerde Edirne CHP Taban Hareketi olarak sorumluluk almakta kararlıyız. Güzel şehrimizi hakettiği noktaya getirmek amacıyla sayın Ergün Türkyılmaz’ı yerel seçimlerde Edirne Belediye Başkanı Aday Adayı olarak gösteriyoruz.” denildi