HABER MERKEZİ

Uygulama kapsamında 362 şahsın GBT sorgusu ve 125 araç sorgusu yapıldı. 4 araca farklı maddelerden toplamda 9.325 TL idari para cezası uygulandı.

Şüphe üzerine durdurulan iki erkek şahsın yapılan üst aramalarında 10.20 gram eroin, 2.71 gram metanfetamin ve 2 adet suboksone ele geçirildi. Şahıslar adli işlemler için Polis Merkezi Amirliği'ne teslim edildi.

Uygulamaya Edirne İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yalçın, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli katıldı.

Uyuşturucu madde nedeniyle tehdit ve silahla saldırı Uyuşturucu madde nedeniyle tehdit ve silahla saldırı

6 ay önce Edirne’de göreve başlayan İl Emniyet Müdürü Onur Karaburun, bu tür denetimleri sık sık gerçekleştirdiklerini ve halkın huzuru için sürdüreceklerini de belirtti.

Son dönemde aranması olan şahıslar üzerinde yapılan çalışmalara ağırlık verdiklerini ve Edirne genelinde 250 aranması bulunan şahsın yakalandığını belirten Karaburun, bunun da suç işleme oranında düşüş yaşanması olarak yansıdığını kaydetti. 

Edirne genelinde emniyet personelinin özverili bir şekilde çalıştığını söyleyen Onur Karaburun, vatandaşın huzur ve güvenliği için mücadele eden personeline teşekkür etti.