HÜSEYİN ÜNSAL YÜCEL

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan Kent Müzesi Müdürü Arkeolog Aslı Avcı ve Keşan TSO Genel Sekreteri ve OSB Müdürü Erdem Başak ile birlikte Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık'ı ziyaret etti.
Başkan Helvacıoğlu, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “Gerçekleştirdiğimiz ziyarette, Keşan’ımızın ekonomik gelişimi ile ilgili büyük bir katkı sağlayacak, istihdam yaratacak OSB Projemizle ilgili görüştük. Valimizden, proje ve hizmetlerimizle ilgili tam destek sözü aldık. Şehrin ekonomik olarak kalkınmasına büyük katkı sağlayacak, istihdamı çok ciddi artıracak OSB projemizde parselizasyon işlemleri tamamlandı, adım adım mutlu sona yaklaşıyoruz. Edine Valimiz Hüseyin Kürşat Kırbıyık’a bizleri ağırlamış olduğu için ve bölgemize sağlamış olduğu desteklerden dolayı teşekkür eder, hayırlı vazifeler dileriz” dedi.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

Heyet daha sonra Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı’yı ziyaret etti. Heyet, Önder Arpacı ile Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği’nin, Keşan ve İpsala'ya kazandıracağı okullarla ilgili görüştü.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİ

Heyet son olarak ise Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Keşan Sempozyumu’nun detayları ile ilgili görüştü.

Mustafa Helvacıoğlu, sempozyumda Keşan'ın geçmişini en iyi şekilde yansıtması ve geleceğe en iyi şekilde aktarılması için ortak akılla güç birliği yaparak çalıştıklarını ifade ederek,  “Trakya Üniversitesi, Keşan Belediyesi, Keşan TSO, Keşan Ticaret Borsası, Keşan Kent Müzesi işbirliğinde 17-18 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz ‘100. yılında her yönüyle Keşan sempozyumu’yla ilgili Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Burak İşçimen'i ziyaret ederek sempozyum detaylarını görüştük. 100'e yakın bildiri ile 100'e yakın akademisyenin katılacağı sempozyumda 2 gün boyunca Keşan'ımızı akademik olarak derinlemesine ele alacağız. Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Şapçı, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Necmi Kaymaz ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr  Ahmet Atakişi, Keşan Kent Müzesi Koordinatörümüz Aslı Avcı ile gerçekleştirdiğimiz ziyarette sempozyumumuzun en verimli şekilde geçmesi için yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı ele aldık. Keşan'ımızın geçmişi en doğru şekilde anlatmak ve geleceğe aktarmak amacıyla durmaksızın çalışıyoruz” diye konuştu.