CHP Edirne Milletvekili aday adayı Mustafa Bezbaş:

“Edirne’de oy rekoru kıracağız”

BÜLENT SAYLAM

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) 28. Dönem Edirne Milletvekili aday adayı Mustafa Bezbaş, 14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği genel seçimleri öncesi yaptığı çalışmaları ve hedeflerini paylaştı. Bezbaş, Edirne'nin tüm ilçelerini gezerek halkla buluştuğunu ve sorunlarına çözüm aradığını söyledi.

CUMHURİYET HALK PARTİLİLER EN YAKIN AKRABAMIZ OLDU

Bezbaş, konuyla ilgili olarak açıklamasına şu ifadeler ile başladı: “Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda. En çok kadınlar yoruldu, ev ev gezdiler hesapsız. Cumhuriyet Halk Partililer en yakın akrabamız oldu. İlk bayramlaşmayı çocuklarımız uyurken parti binamızda partililerimizle yaptık. Yazın denizde yüzmeyi bırakıp düğünlere koştuk. Her gittiğimiz yerde kendimizi övmedik, biz de çobanız dedik canlarla bağ kurduk.”

KİM NE İSTERSE ÇÖZÜM BULMAYA ÇALIŞTIK, ÇOĞUNU DA ÇÖZDÜK

Bezbaş, Edirne'de yapmayı planladığı projeleri de şu şekilde sıraladı: “Her gün Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Hamzadere ve Çakmak barajlarına GES kuracağımızı, suyu ucuz vereceğimizi, okullarda bir öğün ücretsiz yemek vereceğimizi, meraları ıslah edeceğimizi söyledik. Kim ne isterse çözüm bulmaya çalıştık, çoğunu da çözdük. Elimiz kanda olsa bile gece saat gözetmeksizin arayanın sosyal statüsüne bakmadan telefonumuzu açtık.”

EDİRNE'DE OY REKORU KIRACAĞIZ

Bezbaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ve partililere güvendiğini belirterek, “Sizler de gittiğim her ilçede beni karşıladınız, saygı sevgi gösterdiniz. Merak etmeyin, sizin sevginize asla hıyanet etmem. Gençlere iş, çocuklara yurt, burs bulmak için kimseyi ayırmadan savaşacağım. Edirne'nin tüm ilçelerine eşit davranacağım ve asla halktan kopmayacağım. Halkçı Mustafa, Ankara'da Edirne'nin barışçı kültürünü tüm Türkiye'ye tanıtacak. Edirne'de 4 milletvekili çıkaracağız hep beraber. Edirne'de oy rekoru kıracağız, kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

ÇALIŞAN, ÜRETEN, HALKTA KARŞILIĞI OLAN MUTLAKA KAZANIR

Bezbaş, son olarak diğer aday adaylarına da başarılar dileyerek, sözlerini şöyle tamamladı: “Sizlerden ricam, sonuç ne olursa olsun diğer aday adayı arkadaşlara da bana gösterdiğiniz sevgiyi göstermenizdir. Çalışan, üreten, halkta karşılığı olan mutlaka kazanır. Cumhuriyet Halk Partisi kazanır. Türkiye kazanır. Selamlar sevgiler güzel insanlar, başardıysak hep beraber... Bu güzel ülkeye hep beraber değer katacağız. Atatürk'ün bize emaneti laik demokratik Türkiye Cumhuriyetine varlığımız armağan olsun. Kimsesizin kimsesi olacağız”