CHP İl Genel Meclis Üyesi Şenol Kılıç ve Kartopu Enez Gönüllüleri Derneği eski Başkanı Ulaş Demiray, konuya tepki gösterdi.

ERDOĞAN DEMİR

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Enez İl Genel Meclis Üyesi Şenol Kılıç, sosyal medyasında yaptığı konuyla ilgili paylaşımda şunları söyledi.

ŞENOL KILIÇ: “ENEZ LİSESİ, AK PARTİ TEŞKİLATININ TOPLANTI ODASIMI? SEÇİM BÜROSUMU? SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM”

1-) Enez’de toplantı yapılacak salon mu yok? (Düğün salonu, belediye halk toplantı salonu ne güne duruyor).

2-) Eğitim yuvası olan okullarımız hiçbir partinin toplantı yapacağı, bayraklarıyla süsleyeceği alanlar haline getirilemez

3-) Bu işin sorumlusu kim? Kim izin verdi? İlçe ve İl milli eğitim müdürlerinin, Sayın Valimizin ve kaymakamımızın haberi var mı?

ULAŞ DEMİRAY’DAN DA TEPKİ

Özkan Günenç Enez Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı Özkan Günenç Enez Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı

Kılıç’ın bu tepkisinin yanı sıra Kartopu Enez Gönüllüleri eski başkanı Ulaş Demiray’da konuyla ilgili bir açıklama yaparak konuya tepki gösterdi.

Demiray, AK Parti Enez İlçe Başkanlığı’nın Danışma Kurulu Toplantısı 06 Ocak Cumartesi günü Enez Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapıldığını ve toplantıya AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın da katıldığı toplantının örgün bir eğitim kurumuna ait salonda yapılmasına tepki gösterdi.

AK Parti bayrakları ile süslenen salonda bir partinin siyasi bir toplantı yapmasının bir sorumsuzluk ve vurdum duymazlık olduğunu belirten Ulaş Demiray, “Ülkemizin 150 yıllık Demokrasi serüveninde edinilen deneyimler sonucunda camiye, kışlaya ve okula siyasetin girmemesi gerektiği bilinse de, AKP döneminde FETÖ ile kışlaya, şimdilerde camiye ve nihayet dün de izlediğimiz gibi okula da siyaset girmiştir. Geçen yıl yine siyasi mülahazalarla okulun el konulan mutfağı ile Çok Programlı Lisesi’nin aşçılık programı işlevsiz hale getirilmiş ve bu mutfak da okul yönetiminden alınarak popülist bir anlayışla seçim propagandasına alet edilmiştir.” dedi.

AK Parti’nin Okullardan, dini mekanlardan elini çekmesi gerektiğini belirten Demiray, “22 yıldır iktidarda olan bir parti Enez’e, içinde bir kütüphanesi birçok amaçlı bir toplantı salonun da olacağı bir Kültür Evi kazandıramamıştır. Bu 2 dönemdir Edirne Milletvekili olan Fatma hanımın da büyük ayıbıdır. İlgisizlikten Kadük olan Enez Liman Projesi gibi Vali Canalp zamanında hazırlanan bir Kültür Evi Projesi’nden sanırım Sayın Aksal’ın haberi bile yoktur. Aksal geçen dönemde, Enez’e tek bir çivi çakmamıştır. Bu döneminde de Enez Fatma Aksal için bir teferruattır” şeklinde konuştu.

Demiray, Enez’deki siyasi partilerin ve herkesin bu sorumsuz davranışa tepki göstermelerini, bu toplantıya izin verenlerden de bir açıklama beklediğini sözlerine ekledi.